Naga MarketsDAX z formacja odwrócenia, czas na spadki na rynku akcji?
Czy zobaczymy wreszcie spadki na rynku akcji?

Wczoraj ponownie został ustanowiony rekord w liczbie nowych przypadków zarażeń koronawirusem. Na rynku akcji widać jednak mieszane nastroje, jednak wyczuwalna jest pewna nerwowość. Coś może wisieć w powietrzu. przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu, należy wiec zachować ostrożność. Czy niemiecki indeks giełdowy wykona głębsza korektę spadkową?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję mieszanie, Nasdaq zyskał 0,63%, S&P500 stracił 0,56%, a Dow Jones zamknął się aż 1,39% niżej
  • Pomimo odbicia po zamknięciu sesji kasowej, kontrakt na niemiecki indeks DAX wrócił w okolice poziomu wczorajszego zamknięcia
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa w ujęciu dziennym ustanowiła nowy rekord wynoszący ponad 223 tysiące 

DAX z formacją spadkową

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy mieszane nastroje na rynku akcji. Niemiecki DAX otworzył się na wyższych poziomach i przez większość sesji próbował kontynuować zwyżkę, niemniej sprzedający ponownie pojawili się w rejonach strefy oporowej przy 12 650 pkt, skąd rozpoczęła się dynamiczna wyprzedaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej pomimo ogromnej dynamiki, popyt ponownie zareagował na wysokości wsparcia przy 12 470 pkt., które pozostaje kluczowe dla dzisiejszej sesji. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, spadki mogą przybrać na sile. Na interwale H4 widać bowiem rozległą formację odwrócenia trendu – RGR.

Niemiecki indeks giełdowy DAX
DAX z formacją RGR

Patrząc z kolei na aktualną sytuację pandemiczną, wciąż wygląda ona bardzo poważnie. Średnia liczba zachorowań z ostatnich 7 dni utrzymuje siew  tendencji wzrostowej, a pomimo, że na początku tygodnia “słupki” nieco spadły, tak wczoraj liczba odnotowanych dziennych zachorowań na COVID-19 osiągnęła nowy rekord. W czwartek przybyło ponad 223 tysiące nowych chorych. W ostatnich dniach inwestorzy jednak ignorowali doniesienia dotyczące koronawirusa,  czy tak będzie i tym razem?

Liczba zachorowań na koronawirusa 10 lipca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 10 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek 10 lipca. Podczas sesji europejskiej nie poznamy kluczowych odczytów makro, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności. Niemniej po południu publikowane będą wskaźniki inflacyjne z USA oraz dane o zatrudnieniu z Kanady.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here