Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPoczątek tygodnia przynosi sporą zmienność na rynku akcji. W poniedziałek nastroje były zdominowane przez pesymistyczne doniesienia z Chin, a we wtorek rynek akcji zaliczył pewnego rodzaju falstart. Po bardzo dobrym początku sesji europejskiej, doszło do szybkiego cofnięcia. Wszystko wskazuje na to, że inwestorzy przestali wierzyć w zapowiedzi co do szybkiego porozumienia handlowego na linii USA – Chiny. Donald Trump powiedział dziś, że jeżeli do porozumienia nie dojdzie, to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cła będa podnoszone. Czego spodziewać się po środowej sesji?


Wojna handlowa i minutes Fed

Temat toczącej się wojny handlowej pozostaje numerem jeden wśród inwestorów. Od tego czy w najbliższym czasie dojdzie do  spotkaniu Trumpa z Xi i podpisania wstępnego porozumienia zależy na prawdę dużo. Czasu do pojednania pozostało niewiele. Na 15 grudnia przewidziane jest wprowadzenie kolejnych opłat celnych, a im bliżej tej daty tym mniej prawdopodobne wydaje się osiągnięcie konsensusu. Z jednej strony przywódcy światowych mocarstw chcą podpisać umowę, jednak jak wynika z ostatnich doniesień, Chiny są sceptycznie nastawione do porozumienia w najbliższym czasie. Donald Trump również nie ustępuje, z jego ostatnich wypowiedzi wynika, że nie ma zamiaru wycofywać się z wcześniej wprowadzonych opłat celnych.

Niemniej temat sporu pomiędzy dwiema największymi światowymi gospodarkami może zostać przyćmiony przez dzisiejszą publikację minutes Fed. O godzinie 20:00 poznamy zapiski z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Inwestorzy będą w nich szukać wskazówki co do dalszej polityki monetarnej. O ile pozostawienie poziomu stóp procentowych w tym roku jest już przesądzone, to istnieje spora szansa na to, że droga do dalszego luzowania zostanie otwarta na początku 2020 roku.

Zobacz także: Indeksy w USA na historycznych szczytach, czas na Europę?

Patrząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy, mogliśmy obserwować wczoraj podwyższoną zmienność. Początek sesji należał do kupujących. Kurs zdołał wybić opór przy 13 300 pkt i tym samym znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku. Euforia nie trwała jednak długo. Sprzedający przejęli kontrolę po godzinie 12:00 i od tego czasu sentyment był wyraźnie niedźwiedzi. Do końca sesji udało się zniwelować właściwie cały wcześniejszy ponad 150 punktowy ruch w górę.

Wykres Daxa
DAX interwał H4

Aktualnie co prawda jest jeszcze za wcześnie aby mówić o zmianie trendu, niemniej wczorajsze cofnięcie jest pierwszym ostrzeżeniem. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 13 140 pkt. Poziom ten wynika nie tylko z poprzednich minimów, ale także z dolnego Ograniczenia układu Overbalance. Zgodnie z metodologią, dopóki kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Ewentualne zanegowanie układu może doprowadzić do silniejszej wyprzedaży, należy więc zachować szczególną ostrożność.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na środę 20 listopada

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja “minutes” Fed, które poznamy o godzinie 20:00  Wcześniej należy zwrócić uwagę na kilka wskaźników makro, o 14:30 poznamy szereg danych z Kanady, a o 16:00 opublikowane zostaną zasady ropy naftowej. Z kolei minutki EBC poznamy już jutro.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here