Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami pierwsza sesja w tym tygodniu. Kalendarz makro na poniedziałek nie jest bogaty ważne odczyty. Tak na prawdę nie ma żadnych informacji, które mógłby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Poniedziałek może wiec przebiegać raczej spokojnie. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na ropie, dolarze australijskim, DJIA, a także niemieckim Daxie. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji? Zapraszam na poranny przegląd rynków.


Ropa naftowa ma wyraźny problem pokonaniem oporu

Ropa dotarła w zeszłym tygodniu do docelowego poziomu, który od dawna wyznaczałem w swoich analizach surowcowych. Strefa oporowa przy poziomie 64$, wynika między innymi z mierzenia 61,8% całej ostatniej fali spadkowej, a także klasycznego wsparcia/oporu, miejsce to było testowane już w przeszłości. Przez kilka sesji z rzędu cena odbijała się “jak zaczarowana” od strefy oporowej. W tej chwili możliwe są jak zawsze dwa scenariusze. Pierwszy zakłada korektę spadkową, jeżeli faktycznie do tego dojdzie, to będę czekał na reakcję popytową przy poziomie 60,35$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance, wtedy też byłoby to świetne miejsce do dołączenia do trendu wzrostowego, jaki obserwujemy od początku roku na ropie. Z drugiej strony, pokonanie strefy zaznaczonej kolorem niebieski, może doprowadzić do kolejnego silnego impulsu wzrostowego, należy więc uważnie obserwować zachowanie ceny w rejonach 64$.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy naftowej

Indeksy w USA kontynuują wędrówkę w górę

DJIA zgodnie z piątkowa analizą wykonał ruch w górę. Docelowym targetem są dalej nowe maksima. Rynek zgodnie z oczekiwaniami dotarł do dolnego ograniczenia układu Overbalance, po czym tuszył w górę.  W tej chwili poziom 26 280 pkt jest najbliższym wsparciem, jednak rynek może równie dobrze kierować się na wyższe poziomy, bez wykonywania korekty. Zobaczymy jak przebiegnie sesja europejska, która może nadać kierunek dla USA w poniedziałek.

Indeks giełdowy DJIA

AUD/USD “wreszcie” wybije górą?

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) miał wyraźny problem z utrzymaniem się w zeszłym tygodniu powyżej średniej 200 sesyjnej. Ostatecznie w piątek cena zamknęła się powyżej średniej, a także powyżej linii poprowadzonej ostatnich szczytach. wszystko wskazuje więc na wybicie górą, czyli scenariusz na który czekamy już od dłuższego czasu.

kurs dolara wustralijskiego

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dax osiągnie wkrótce poziom 12 400 pkt?

W piątek notowania Daxa zamknęły się powyżej 12 000 pkt. Co prawda ostatni tydzień przebiegał bardziej pod kątem konsolidacji, niemniej widać tutaj przewagę kupujących. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 11 750 pkt, a docelowym targetem jest opór przy 12,400, który wynika między innymi ze szczytów z września 2018 roku.

indeks giełdowy DAX

Kalendarz makro na 15 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji właściwie brakuje danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Kalendarz makro przedstawia się następująco.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here