Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami ostatnia sesja w tym tygodniu handlowym. Ostatnio dużo się działo, szczególnie tuż przed weekendem i zaraz po. Eskalacja wojny handlowej doprowadziła do zwiększonych ruchów na rynku akcji, walutach, a także surowcach. Rynek akcji runął w dół, a metale szlachetne takie jak złoto czy srebro ruszyły w górę. Ostatnie 2 dni przynoszą pewną “ulgę” na rynku akcji. Złoto nieznacznie wyhamowuje rajd, a srebro korygowało w środę ostatnie silne wzrosty. W czwartek należy się przyjrzeć przede wszystkim funtowi brytyjskiemu, przed którym ważne dane o godzinie 10:30. Na uwagę zasługuje także niemiecki indeks giełdowy DAX, gdzie kurs dotarł do kluczowego oporu technicznego. Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


DAX koryguje spadki

Dax kolejna sesję z rzędu próbuje odrabiać ostatnie silne spadki. Sesja w czwartek zakończyła się ostatecznie na plusie wynoszącym aż 1,6%, co może napawać optymizmem. We Francji, Anglii czy Hiszpanii również mogliśmy obserwować wzrosty. Co ciekawe zyskiwała także polska giełda, która dzień wcześniej zaliczyła spory zjazd… Niemniej wracając do Daxa, cena dotarła do kluczowej bariery oporowej. Pomimo wyraźnych wzrostów, obecnie obserwowany ruch jest jedynie korektą w impulsie spadkowym (przynajmniej na razie). Ważnym oporem jest górne ograniczenie układu Overbalance, wypada ono w strefie przy poziomie 11 825 pkt. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Wsparciem pozostaje bronione mierzenie 50% Fibonacciego z interwału D1, wypadające przy ostatnich minimach.

DAX indeks kurs
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs dolara USD do funta GBP bez kierunku

Kurs funta do dolara utrzymuje się w tym tygodniu w bardzo wąskiej konsolidacji. Po dotarciu do strefy wsparcia przy 1,2100, cena “zastygła”. Dziś być może na funcie brytyjskim czeka nas nieco większa zmienność, a to z racji ważnych danych, która poznamy o godzinie 10:30. Publikowane będą między innymi dane o PKB a także produkcja przemysłowa. Jeśli chodzi jednak o sytuację techniczną, należy patrzeć na wysoki przedział czasowy – W1. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 1,2100. Jej ewentualne pokonanie, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Z drugiej jednak strony, jest to świetne miejsce do wykonania korekty wzrostowej. Co prawda taki ruch korekcyjny byłby czymś zupełnie normalnym, niemniej biorąc pod uwagę Brexit i duże prawdopodobieństwo opcji “hard”, kurs funta nie ma ochoty na wzrosty.Tak czy inaczej dzisiejsze dane, mogą być impulsem do wykonania nieco większego ruchu w jedną ze storn.

Kurs funta brytyjskiego
Wykres GBPUSD

Kalendarz makro na piątek 9 sierpnia

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here