Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweW piątek nastroje na rynku akcji były dobre, rynku w USA zakończyły dzień na sporym plusie. Pozytywne nastroje udzielają się także po weekendzie. Na kontraktach na indeksy giełdowe obserwujemy dalszą wędrówkę na wyższe poziomy. Niemiecki DAX znalazł się ponownie najwyżej w tym roku, pokonują  przy tym okragły poziom 13 000 pkt. Sprawdźmy jak przedstawia się aktualna sytuacja na kursie euro do dolara EURUSD i DAX. 


  • Dobre nastroje na rynku akcji utrzymują się, w piątek indeksy w USA zakończyły sesję na solidnym plusie, Dow Jones i NASDAQ zyskały po 1,1%, z kolei SP500 zwyżkował 1%
  • Najlepiej wśród walut G10 radzi sobie dolar nowozelandzki NZD, który zyskuje do USD 0,5% o poranku
  • O godzinie 9:55 poznamy wskaźnik PMI dla Niemiec

Kurs euro do dolara z szansą na dalsze wzrosty?

EURUSD kontynuuje trend zapoczątkowany w październiku. Kurs powoli zbliża się do kluczowej strefy oporowej, która została zaznaczona kolorem fioletowym. Obszar ten wynika z okrągłego poziomu 1,1200, mierzenia 61,8% Fibonacciego oraz szerokiej geometrii 1:1. Wsparciem pozostaje z kolei stref przy 1,1100, na tym poziomie rynek reagowały wyraźnie w ostatnich dniach, utrzymując lokalną sekwencję wzrostową.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX po 13000 pkt

Jeszcze przed startem sesji w Europie, kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX, znalazł się po raz kolejny na najwyższym poziomie w tym roku. Dodatkowo kurs zdołał pokonać psychologiczną barierę 13 000 pkt. Patrząc technicznie na wykres, droga do poziomu 13 15- pkt wydaje się otwarta. Aktualnie co prawda notowania znajdują się an wysokości mierzenia zewnętrznego 127,2%, niemniej ostatnie szczyty przy 13 150 pkt mogą stanowić silniejszy opór. Gdyby w kolejnych dniach/tygodniach doszło do wybicia górą, to niewykluczone jest atak nawet na strefę przy 13 600 pkt, gdzie oprócz historycznych maksów wypada jeszcze głębokie mierzenie zewnętrzne 161,8%.

Wykres Daxa
DAX interwał W1

Kalendarz makro na poniedziałek 4 listopada

kalendarz makroekonomiczny
kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here