Naga MarketsKoronawirus wciąż niepokoi inwestorów. Na rynku akcji obserwujemy ponad przeciętną zmienność, i stan ogólnie panującej nerwowości prawdopodobnie jeszcze się utrzyma. Niemniej traderzy intraday na pewno nie narzekają z tego powodu, jest to idealny czas dla inwestujących w krótkim terminie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas dzisiejszej sesji oprócz doniesień dotyczących kornowirusa?


Co słychać na rynku w czwartek o poranku?

  • Rynek akcji kontynuuje spadki na sesji azjatyckiej, Nikkei traci kolejne 2%
  • Kontrakty na indeksy w UE wskazują na niższe otwarcie
  • Złoto kontynuuje wzrosty, uncja kosztuje 1651$
  • AUDUSD kontynuuje spadki, para wybija kolejne minima
  • EURUSD próbuje wybić strefę przy 1,09 USD, o poranku kurs znajduje się nieco powyżej kluczowego oporu

Niemiecki indeks giełdowy odbija od kluczowego poziomu wsparcia!

We wczorajszym porannym przeglądzie rynków pisaliśmy o kluczowym poziomie wsparcia na niemieckim indeksie giełdowym DAX. Można śmiało przyznać, ze wczorajsza analiza spełniła się “w punkt”. Sesja rozpoczęła się od spadków po czym rynek zgodnie z oczekiwaniami dotarł do dolnego ograniczenia układu Overbalance, gdzie pojawili się kupujący.

Reakcja, jaka miała miejsce to ponad 500 punktów, niemniej w drugiej połowie dnia odbicie zostało znacząco zniwelowane, co świadczy o utrzymujących się obawach związanych z epidemią koronawirusa. Kontrakty ponownie schodzą do kluczowego poziomu. Technicznie strefa przy 12 400 pkt pozostaje kluczowym wsparciem. Jednak trzeba pamiętać, żę w przypadku wybicia, ruch w dół może przyspieszyć w kierunku współczynnika 50% Fibo. Z kolei w przypadku ponownej reakcji kupujących, jako najbliższy ważny opór należy traktować okolice 12950 pkt.

Wykres niemieckiego DAXA
Indeks DAX interwał D1

Zobacz również: Apple traci ponad 12%, koronawirus ciąży notowaniom technologicznego giganta

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na czwartek 27 lutego

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś nie poznamy ważniejszych odczytów makroekonomicznych. Temat koronawirusa powinien wciąż dominować na rynku. Niemniej jeśli chodzi o zaplanowane na czwartkową sesję publikacje, wyglądają one następująco. Podczas sesji europejskiej, o godzinie 8:00 poznamy wskaźnik ubóstwa społecznego z Wielkiej Brytanii, a o 11:30 przemawiać będzie członek MPC – Cunliffe, co moze mieć wpływ na kurs funta brytyjskiego.

Na kolejne odczyty przyjdzie nam poczekać do godziny 14:30 i 16:00. Tradycyjnie publikowane będą wtedy dane z USA. W czwartek uwaga inwestorów powinna się koncentrować na wskaźniku PKB za czwarty kwartał ubiegłego roku, ponadto poznamy dane z rynku nieruchomości 0 indeks podpisanych umów kupna domów. Dodatkowo czekają nas jeszcze dwa przemówienie bankierów centralnych, o godzinie 17:00 będzie do de Guindos z EBC, a o 21:30 Mester z FOMC.

Kalendarz wydarzeń makro
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com

Zobacz także: Akcje CD Projekt 11% w dół! Kornowirus psuje też nastroje na GPW

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here