Naga MarketsHossa na rynku akcji, DAX najwyżej w 2019 rokuPrzed nami kolejna sesja handlowa. Wczoraj na rynku akcji utrzymywały się pozytywne nastroje. Prezydent USADonald Trump zapewnił, że podczas najbliższego spotkania z przedstawicielami Chin dojdzie do podpisania wstępnego porozumienia handlowego, co oczywiście przyczyniło się do wzrostów na indeksach giełdowych. DAX zdołał ponownie wyjść na nowe tegoroczne maksima, a S&P500 znalazł się najwyżej w historii! Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX oraz amerykańskim S&P500. 


Amerykański S&P500 najwyżej w historii

Dobre nastroje na rynku akcji utrzymują się. Podczas wczorajszej sesji amerykański indeks S&P500 znalazł się na najwyższych poziomach w historii. Tym samym wybita strefa przy poziomie 3030 pkt może być teraz traktowana zgodnie z zasadą biegunowości jako wsparcie. Tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Łapanie szczytu na pewno nie jest teraz dobrym pomysłem.

Wykres SP500
US500 interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX najwyżej w 2019 roku

Początek tygodnia przyniósł dalsze wzrosty na niemieckim indeksie giełdowym DAX, jest to kolejne potwierdzenie panującej tendencji wzrostowej. Patrząc na szerszy interwał czasowy, ruch może zmierzać w kierunku oporu przy poziomie 13 150 pkt. Jego wybicie mogłoby wywindować kurs nawet w kierunku historycznych maksimów (13 600), gdzie oprócz mierzenia 161,8% ostatniej fali spadkowej, znajduje się także projekcja 1:1 odcinków wzrostowych (zielone linie). W przypadku gdyby doszło jednak do korekty najbliższe wsparcie znajduje się przy 12 600 pkt, dopóki kurs znajduje się powyżej, trend nie wydaje się zagrożony.

obacz także: Christine Lagarde pierwszą kobietą na czele EBC. Mario Draghi ustępuje po 8 latach

Wykres Daxa
DAX interwał W1

Kalendarz makro na wtorek 29 października

Podczas dzisiejszej sesji brakuje ważniejszych danych, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności. Inwestorzy powinni jednak zwrócić uwagę na wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board, który zostanie opublikowany o 16:00.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here