Naga MarketsPoranny przegląd rynków - Co zrobi EBC i FOMCPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj mogliśmy obserwować spadki na światowych indeksach. Zarówno niemiecki DAX, jak i amerykański Nasdaq przetestowały kluczowe poziomy wsparcia, które zostały wybronione. W przypadku walut, w dalszym ciągu zwracam uwagę na funta brytyjskiego, gdzie od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja spadkowa (czekam na zagranie kontrariańskie). Jeżeli chodzi o surowce, to na uwagę zasługuje ropa, która wypełniła scenariusz spadkowy dużo szybciej niż się tego spodziewałem. Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBP/USD, ropie oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Zobacz także: Kurs CD Projekt (CDR) wkrótce po 255 zł? Rekordowa rekomendacja z USA

Kurs funta do dolara ma szanse na korektę?

We wczorajszym przeglądzie pisałem o interwale D1, gdzie rynek dotarł do kluczowej strefy wsparcia, która jak na razie jest broniona. Dziś przyjrzyjmy się sytuacji na nieco niższym przedziale czasowym. Na funcie cały czas czekam na większą korektę. Jednak aby taka mogła się pojawić, kurs musiałby wybić sekwencję przy 1,2680, a następnie górne organicznie układu Overbalance – 1,2735. Intraday właśnie poziom 1,2680 wydaje się kluczowy. Pamiętamy o danych z UK o godzinie 10:30 – sprzedaż detaliczna, moze się wtedy pojawić większa zmienność.

Wykkes GBPUSD piątek 24 maja

Ropa WTI zgodnie z oczekiwaniami

Ropa WTI zgodnie z oczekiwaniami zaksięgowała poziom 57,50$, który powinien stanowić wsparcie. Nie wykluczam scenariusza z lokalnym podwójnym dnem, a następnie widziałbym korektę do 60,30$. Dopiero z tego poziomu będę próbował dołączać się do dalszych spadków.

Cena ropy WTI 24 maja

Sygnał popytowy na NASDAQ

NASDAQ po raz kolejny broni wsparcia przy 7300 pkt. Jest to oczywiście dobre miejsce do pozycji długich, niemniej jeżeli na dzisiejszej sesji dołki będą ponownie testowane, widziałbym wybicie w dół i dalszą przecenę. Jesteśmy w istotnym miejscu dlatego trzeba zachować ostrożność.

Wykres kursu Nasdaq 24 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni wsparcia

Na interwale D1 sytuacja nie uległa zmianie, szeroki układ Overbalance utrzymuje wzrosty na niemieckim indeksie DAX. Wczoraj wsparcie było po raz kolejny bronione. Dopiero zejście poniżej strefy przy 11 900 pkt zaneguje scenariusz wzrostowy, wtedy też spodziewałbym się przyspieszenia spadków. Jednak na razie poziom jest broniony, dlatego istnieje szansa na korektę wczorajszego ruchu w dół.

Wykres DAX 24 maja 2019

Intrady kluczowy jest według mnie poziom 12 000 pkt. Jeżeli cena będzie się utrzymywać powyżej, to pierwszej kolejności widziałbym ruch do 12 040 pkt, czyli poziomu który wyznaczaliśmy wczoraj na Live Tradingu razem z Maxem. Kolejny poziom oporowy to dopiero 12 140 pkt, wynika on z geometrii 1:1. Jeżeli jednak cena wróci poniżej 12 000 pkt, powinniśmy ponownie zejść kierunku wczorajszych minimów.

Wykres DAX 24 maja 2019

Kalendarz makro na piątek 24 maja

kalendarz makroekonomiczny 24 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here