Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePodczas wczorajszej sesji zmienność była stosunkowo duża jak na pierwszy dzień nowego tygodnia. W poniedziałek nie poznaliśmy żadnych ważnych danych makro, a mimo to ruchy na rynku metali szlachetnych, czy europejskich parkietach były spore. Nastroje pogorszyły się po doniesieniach z Chin. Jak donoszą media, Pekin jest bardzo sceptycznie nastawiony do porozumienia handlowego z USA. Największą przeszkodą mają być ostatnie zapowiedzi Donalda Trumpa, który powiedział, że nie zamierza wycofać się ze wcześniej wprowadzonych opłat celnych. Czego spodziewać się po wtorkowej sesji?


DAX pozostaje w konsolidacji

Pomimo zapowiedzi o tym, że na najbliższym spotkaniu Trumpa z Xi ma dojść do podpisania fazy pierwszej umowy handlowej, to wczorajsze nastroje uległy wyraźnemu pogorszeniu. W pewnej chwili Dax zanurkował nawet na 100 punktów. Niemniej wyprzedaż była chwilowa i ostatecznie doszło to obrony horyzontalnego poziomu wsparcia. Trump, który był wcześniej odpowiedzialny za pogorszenie nastrojów, doprowadził do ich polepszenia. Po południu napisał na swoim Twitterze, że odbył “bardzo pozytywną” rozmową z prezesem Fed – Jerome Powellem, co pomogło indeksom w odrobieniu wcześniejszych strat. Ostatecznie sesja w USA zakończyła się nad kreską.

Zobacz także: Indeksy w USA na historycznych szczytach, czas na Europę?

Patrząc na niemiecki indeks giełdowy technicznie, wczoraj doszło do obrony kluczowego wsparcia. Aktualnie ważnym poziomem popytowym jest 13 140 pkt. Dopiero jego pokonanie mogłoby przyczynić się do większej korekty ostatnich silnych wzrostów. Trzeba również pamiętać o dolnym ograniczeniu układu Overbalance – 13 075 pkt. Zgodnie z metodologią, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jeżeli chodzi natomiast o opory, najbliższym jest górne ograniczenie lokalnej konsolidacji przy 13 290 pkt, wybciie góra może doproadzić do kolejnego rajdu wzrostowego.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na wtorek 19 listopada

Wczoraj pomimo właściwie pustego kalendarza makro, zmienność na indeksach, a także na rynku metali szlachetnych była podwyższona. Jeśli chodzi o wtorkową sesję to kalendarz na pierwsze godziny handlu wygląda bardzo skąpo. Niemniej po południu poznamy dane z rynku nieruchomości z USA – godzina 14:30. Z kolei w drugiej części tygodnia poznamy “minutes”  z ostatniego posiedzenia Fed i EBC.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek 18 listopada 2019
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here