Naga Markets



DAX bez handlu, EUR/USD odbija od 1,1140 USD
Kurs EUR/USD o poranku

Rozpoczyna się nowy tydzień handlowy. Dziś z racji poniedziałku zmienność powinna się raczej utrzymywać na niższym poziomie (przynajmniej o poranku). Ponadto Niemcy odchodząc Zielone Świątki, dlatego na indeksie DAX nie będzie się odbywał handel. Nieco większe ruchy mogą się pojawić dopiero podczas sesji w USA. Czego spodziewać się po kursie euro do dolara (EUR/USD) w najbliższych dniach?

  • Kurs EUR/USD testuje opór przy 1,1140 USD
  • Święto w Niemczech, brak handlu na niemieckim indeksie giełdowym DAX (kontrakt działa)
  • Liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła 6 milionów, w ostatnich dniach było widać wyraźny wzrost nowych przypadków 

Kurs euro do dolara EUR/USD odbija od oporu

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na kursie EUR/USD. Zgodnie z poprzednimi analizami, notowania kontynuowały zwyżkę po pokonaniu strefy oporowej przy 1,10U USD. Doszło także do realizacji omawianego scenariusza, czyli do testu strefy przy 1,1140. Co dalej?

Te artykuły również Cię zainteresują




Pod koniec tygodnia wzrosty wyhamowały na wysokości strefy oporowej przy 1,1140, która wynikała ze szczytów z końcówki marca. Aktualnie obserwujemy kolejny test strefy. Jeżeli korekta się pogłębi, niewykluczony jest atak na wsparcie przy 1,10 USD. Oprócz wcześniejszych reakcji cenowych, w tym miejscu znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance oraz linia trendu wzrostowego. Z drugiej strony, wybicie górą może otworzyć drogę do dalszej zwyżki.

Wykres EUR/USD
EUR/USD ponownie na wysokości oporu

 – Amerykańskie indeksy zakończyły ubiegły tydzień na najwyższych wycenach od marcowej przeceny. Najważniejszymi wydarzeniami dnia było niedawne przemówienie Donalda Trumpa na temat naruszenia autorytaryzmu Hongkongu przez Chiny. Podczas przemówienia nie padły żadne konkretne deklaracje, za pomocą jakich środków lub jakiego rzędu finansowych obostrzeń rząd USA planuje wyciągnąć konsekwencje wobec Chin, reakcja rynków była przychylna wobec takiego komunikatu – komentują analitycy mForex.

Pandemia przyspiesza

Patrząc na wykres ukazujący dzienny przyrost nowych zachorowań na COVID-19, z pewnością nie widać stabilizacji, o której mówiło się przez ostatni miesiąc. Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować nowe rekordy w liczbie odnotowanych dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Należy więc wysnuć wniosek, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż wygląda nie najlepiej. Do tej pory inwestorzy wyraźnie ignorowali ten fakt i nie bali się kolejnej fali pandemii, licząc na szybkie odmrażanie gospodarek i wyjście z recesji. Niemniej co jesłi pandemia się nie zatrzyma i słupki będa dalej rosły? Czy czeka nas powrót do wprowadzania ograniczeń?

Liczba przypadków koronawirusa wciąż rośnie
źródło: www.worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 1 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 1 czerwca. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy wskaźniki PMI między innymi dla Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji czy Włoch. Z kolei jeśli chodzi o godziny popołudniowe, inwestorzy będą się z uwagą przyglądać danym ISM dla przemysłu za maj ze Stanów Zjednoczonych, które poznamy o godzinie 16:00.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here