Naga MarketsDAX atakuje linię trendu, czy dojdzie do wybicia dołem?Zdecydowanie większa cześć wczorajszej sesji na rynku akcji przebiegała w dobrych nastrojach. Te popsuły się jednak tuż przed zakończeniem handlu w USA, gdzie na 2 godziny przed zamknięciem dnia obserwowaliśmy dynamiczną przecenę. Spadki były na tyle silne, że wzrosty z całego dnia zostały wymazane. Czy to początek większej korekty spadkowej, a może realizacja zysków po ostatnich silnych wzrostach ?

  • Pomimo wyraźnych wzrostów na początku dnia, indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję pod kreską, Nasdaq stracił ponad 2%
  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX jest notowany ponad 200 punktów poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa w ujęciu dziennym ustanowiła nowy rekord w ubiegły piątek, a wczoraj było to blisko 200 tys.

Niemiecki indeks giełdowy DAX w odwrocie

Na rynku akcji od pewnego czasu wiać pewną nerwowość. Wczorajsza sesja rozpoczęła się co prawda w bardzo dobrych nastrojach, jednak ostatnie godziny handlu przyniosły dynamiczną wyprzedaż na światowych parkietach, przez co poniedziałkowe wzrosty zostały wymazane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemiecki indeks giełdowy nie zdołał wybić górą oporu przy 12 800 pkt, skąd rozpoczęła się korekta spadkowa. Aktualnie po raz kolejny testowana jest linia trendu wzrostowego, której pokonanie może przyczynić się do przyspieszenia spadków. Gdyby na początku dzisiejszej sesji kierunek południowy był kontynuowany, jako kluczowe wsparcie należy przyjąć strefę przy 12 370 pkt, która stanowi również linię szyi potencjalnej formacji podwójnego szczytu.

DAX z formacją spadkową
DAX ponownie napiera na linię trendu

Przyglądając się z kolei aktualnej sytuacji pandemicznej, wciąż wygląda ona poważnie. Średnia liczba zachorowań z ostatnich 7 dni wciąż utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Pod koniec ubiegłego tygodnia liczba odnotowanych dziennych zachorowań na COVID-19 osiągnęła nowy rekord. W piątek przybyło ponad 236 tysięcy nowych chorych. Niemniej ostatnio inwestorzy wyraźnie ignorują negatywne doniesienia dotyczące koronawirusa.

Liczba zachorowań na koronawirusa 14 lipca 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 14 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek 14 lipca. Dzisiejszy kalendarz zawiera kilka odczytów, które mogą przyczynić się do zwiększenia rynkowej zmienności. Podczas sesji europejskiej na pewno trzeb zwrócić uwagę na dane z Wielkiej Brytanii, które poznamy o godzinie 8:00. Ponadto o 11:00 publikowany będzie wskaźnik ZEW dla Niemiec. Natomiast po południu poznamy dane o inflacji z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here