Naga MarketsKurs dolara USD w obliczu danych z amerykańskiego rynku pracy - PayrollsW tym tygodniu rynki były zdominowane przez wiadomości płynące z Bliskiego Wschodu. Niemniej pomimo, że konflikt amerykańsko irański wydaje się na tę chwilę uspokojony, podczas dzisiejszej sesji zmienność powinna utrzymywać się na wyższym poziomie. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na pierwszy w tym roku raport z amerykańskiego rynku pracy. Dane poznamy o godzinie 14:30. Jak zareaguje dolar? Oczekiwania są spore, zapraszamy na poranny przegląd. 


Jak kurs dolara zareaguje na dane z amerykańskiego rynku pracy?

Wczoraj na rynku panowały pozytywne nastroje, po uspokajającym oświadczeniu Donalda Trumpa, inwestorzy wrócili do zakupów ryzykownych aktywów, metale szlachetne rozpoczęły korektę spadkową, z kolei dolar umacniał się. Dziś inwestorzy będą się skupiać na raporcie z amerykańskiego rynku pracy, który poznamy o godzinie 14:30. Rynek oczekuje, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniesie 154k. Biorąc pod uwagę środowy raport ADP, istnieje spora szansa na lepsze od oczekiwań dane, a w przypadku takiego scenariusza zejście poniżej poziomu 1,1100 na EURUSD powinno stać się faktem. Niemniej najciekawszą parą walutową na dzisiejszą sesję powinna być USDCAD

Patrząc na sytuację techniczną kursie dolara do dolara kanadyjskiego, możemy zauważyć że wczoraj doszło do wybicia ważnego poziomu oporu. Sterfa przy 1,3055 wynikała z poprzednich minimów oraz górnego ograniczenia układu Overbalance. Tak długo jak notowania znajdują się powyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty w kierunku kolejnych zniesień Fibonacciego. Niemniej, na poniższym wykresie widać również, że kurs odbił się od współczynnika 38,2%, dlatego też ewentualny powrót poniżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, może doprowadzić do kolejnej fali spadkowej, z celem na ostatnie minima przy 1,2950. Podsumowując strefa przy 1,3055 jest na dzisiejszą sesję kluczowa.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał H4

Zobacz także: KNF i GPW nie dopełniły obowiązków! Komisja naraziła inwestorów na straty sięgające 2,5 mld zł.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 10 stycznia

Za nami nocne dane z Japonii i Australii. Jeśli chodzi o kolejne godziny, w piątek inwestorzy będą się skupiać głównie na raporcie z amerykańskiego rynku pracy, kalendarz na sesję europejską jest raczej pusty. Kluczowe dane poznamy o godzinie 14:30, będzie to zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i prywatnym, a także stopa bezrobocia. Poza tym poznamy także dane o wynagrodzeniach. W tym samym czasie publikowane będą analogiczne odczyty z Kanady, dlatego też największych ruchów powinniśmy się spodziewać na parze walutowej USDCAD.

Wydarzenia makro na piątek
Kalendarz makro na piątek, źródło: investing.com
Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here