Naga MarketsAnaliza rynków finansowychW czwartek kurs dolara porusza się w pobliżu środka zakresu konsolidacji, w którym znajduje się od ostatniego miesiąca w stosunku do głównych konkurentów na rynku walutowym, podczas gdy inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenie Rezerwy Federalne (Fed), które ma przynieść potencjalne wskazówki, jak szybko bank centralny USA zacznie ograniczać bodźce luźnej polityki pieniężnej. W nocy inwestorzy poznali natomiast ważne dane z Nowej Zelandii oraz Australii.

Wynik PKB umacnia kurs dolara nowozelandzkiego, Aussie traci po danych z rynku pracy

Dolar nowozelandzki skoczył po tym, jak dane o PKB pokazały, że gospodarka rosła w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano, umacniając pogląd, że bank centralny zacznie podnosić stopy procentowe pomimo niedanego skoku zakażeń Covid-19.Odczyt PKB w ujęciu kwartalnym plasował się na poziomie 2,8% wobec prognozowanych 1,3% oraz 1,4% raportowanych we wcześniejszym okresie. Silne odbicie w II kw. widać było również w skali rocznej i wynosiło ono ponad 17% w obliczu 2,9% wzrostu dynamiki w I kw.

Kiwi rośnie o 0,23% do poziomu 0,7125 dol., po krótkim skoku aż o 0,47%.

Notowania NZD/USD

Dolar australijski natomiast nieznacznie traci i testuje poziom 0,7335 dol.

Notowania AUD/USD

Wskaźnik bezrobocia w tym kraju nieoczekiwanie spadł do 4,5%, ale biuro statystyczne poinformowała, że zmiana odzwierciedla raczej spadek wskaźnika uczestnictwa niż wzmocnienie rynku pracy.

Kurs dolara spadał w środę, cały czas pozostaje jednak w środku konsolidacji

Indeks dolara, który mierzy siłę USD w stosunku do sześciu rywali na rynku walutowym, wynosi 92,483.

Na początku tygodnia osiągnął dwutygodniowy szczyt na poziomie 92,887, by we wtorek spaść do jednotygodniowego minimum na poziomie 92,321 po łagodniejszym niż oczekiwano raporcie o inflacji. Jego najniższy poziom w tym miesiącu to 91,941, osiągnięty 3 września, kiedy dane o płacach rozczarowały.

invest
Indeks dolara DXY

– Czekamy na przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC – to pozostaje w centrum uwagi. Nie sądzę, aby kurs dolara poszedł zbyt daleko w którąkolwiek stronę (przed tym wydarzeniem) – powiedział Shinichiro Kadota, starszy analityk walutowy w Barclays.

Dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), które zakończy się 22 września, powinno dostarczyć nieco informacji na temat perspektyw zarówno taperingu, jak i ewentualnych podwyżek stóp procentowych.

Tapering zazwyczaj podnosi wartość kursu dolara ponieważ sugeruje, że Fed jest o krok bliżej do zacieśnienia polityki monetarnej. Oznacza to również, że bank centralny będzie skupował mniej aktywów dłużnych, w efekcie zmniejszając liczbę dolarów w obiegu i zwiększając wartość waluty.

Euro pozostało bez zmian na poziomie 1,1816 dol., konsolidując się pomiędzy miesięcznym maksimum i minimum na poziomie 1,1909 i 1,17705.

Dolar w trakcie czwartkowej sesji czeka jeszcze na dane o sprzedaży detalicznej, publikację raportu jobless claims oraz informacje dotyczące wskaźnika przemysłowego Fed z Filadelfii. Wszystkie zostaną opublikowane o godzinie 14:30 czasu polskiego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje notowania | kurs dolara australijskiego do pln | akcje develia | enea akcje kupno | amica kurs | amrest gpw | co to blik |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here