Naga MarketsDalsze wzrosty na rynku akcji i odbicie na EURUSDPomimo, że wczoraj poznaliśmy kolejne nie najlepsze dane makro z USA (liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła ponad 3 mln), rynek wyraźnie się tym nie przejmuje. Co prawda w trakcie sesji widać pewne problemy z wybijaniem wyższych poziomów, niemniej sesja azjatycka doprowadziła do dalszej zwyżki, co wskazuje na solidne otwarcie w Europie. Z kolei na Forex widać wyraźne odbicie na kursie euro do dolara, parwa walutowa EURUSD wraca powyżej kluczowego oporu.

  • Indeksy w USA zamknęły wczorajszą sesję na przyzwoitym plusie, Nasdaq zyskał 1,4%, z kolei S&P500 i Dow Jones rosły odpowiednio 1,15% i 0,89%
  • Lepsze nastroje obserwujemy także podczas sesji azjatyckiej, indeksy w Chinach rosną powyżej 1%, a japoński Nikkei dodaje blisko 2%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest wyraźnie powyżej wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na wzrostową lukę otwarcia
  • Główna para walutowa EURUSD wraca powyżej poziomu 1,08 USD
  • Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła podczas wczorajszej sesji, w środę przybyło ponad 96 tysięcy nowych infekcji, a zmarło blisko 5,6 tys. osób

Kurs euro do dolara kontynuuje spadki, EURUSD poniżje 1,08 USD

Dziś kluczowym wydarzeniem dnia, na który będą czekali inwestorzy jest raport NFP czyli tzw. Payrollsy. Rynki oczekują, że spadek zatrudnienia wyniesie zawrotne 22 miliony, na co wskazują chociażby cotygodniowe dane odnośnie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Niemniej trzeba zaznaczyć, że dzisiejsze fatalne dane wcale nie muszą oznaczać tąpnięcia na rynku akcji. Jest źle i to nie ulega wątpliwości, niemniej rynek w ostatnim czasie ignoruje złe dane, tym bardziej, że zapowiadane fatalne odczyty nie są dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę pandemię koronawirusa.

Patrząc technicznie na wykres EURUSD, doszło do odbicie nieznacznie powyżej wyznaczanego wczoraj wsparcia przy 1,0760. Notowania zdołały wrócić powyżej oporu przy 1,0815, co może zapowiadać dalszą zwyżkę. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy okrągłym poziomie 1,09 USD, gdzie znajduje się także współczynnik 50% ostatniej fali spadkowej.

Wykres EURSUD
Główna para walutowa wraca powyżej 1,08 USD

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy dynamiczne podbicie kursu eurodolara. Wpierw EUR/USD przetestował 1,07658 USD aby w ciągu kolejnych godzin podbić do 1,08331 USD. Ponadto NASDAQ wyszedł na plus YTD – komentują analitycy DM BOŚ.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Azji eurodolar dotarł do okolic 1,08541 USD. Parkiety w Azji rosną na bazie informacje o podjętych negocjacjach telefonicznych (kwestie handlowe) na linii USA-Chiny – dodali także.

Liczba nowych zachorowań na COVID-19 ponownie blisko 100 tys.

Dane o liczbie nowych zachorowań wskazywały w ostatnim czasie na stabilizację. Jednakżę trzeba jasno powiedzieć, że dopóki nie będzie widoczny trwały spadek liczby nowych infekcji, ciężko mówić o pokonaniu choroby.  Zakres nowych przypadków od pewnego czasu oscyluje w granicach 70-90 tys, z kolei w ostatnich 2 dniach niebezpiecznie zbliżył sie do granicy 100 tysięcy. Trzeba też przypomnieć, że epidemiolodzy, a także członkowie WHO cały czas ostrzegają, że szczyt pandemii jeszcze przed nami. Ewentualnemu wzrostowi może sprzyjać zapowiadane odmrażanie gospodarek.

Spora część krajów decyduje się na kolejne etapy luzowanie obostrzeń, widać to także w Polsce. Wczoraj liczba nowych zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym wyniosła ponad 96 tysięcy, a liczba zgonów to prawie 5,6 tys. Najwięcej przypadków zakażeń ponownie odnotowano w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +29 tys.). Duży przyrost widać także w Rosji, gdzie z dnia na dzień lawinowo przybywa chorych, wczoraj było to ponad 11 tys. przypadków.

Liczba przypadków koronawirusa 8 maja 2020
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 8 maja 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 8 maja. Dziś inwestorzy będą zwracać uwagę dane a amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. Zmienność powinna się wtedy utrzymywać na wyższym poziomie.

W dalszym ciągu należy też zwracać uwagę na wiadomości dotyczące koronawirusa oraz trzeba mieć na uwadze publikacje raportów kwartalnych spółek z Wall Street.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here