Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Czy wzrosty na rynku akcji zostaną utrzymane?
Indeksy giełdowe kontynuują wzrosty

Na początku nowego tygodnia handlowego mogliśmy obserwować pozytywne nastroje na rynku akcji. Kolejne doniesienia o wysokiej skuteczności leku na koronawirusa (tym razem od firmy Moderna) zostały wykorzystane przez inwestorów do zakupu akcji. Jak długo jednak potrwa ta euforia?

 

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie, Dow Jones zyskał 1,6%, S&P500 zamknął się 1,16% wyżej, a Russell dodał aż 2,14%. Z kolei Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,8%
  • Wzrosty na rynki akcji wyhamowują w godzinach nocnych
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 70 pkt niżej
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się o poranku w rejonach 1,1855 USD

Kolejne doniesienia o skutecznym leku na koronawirusa

Podczas wczorajszej sesji ponownie mogliśmy obserwować dobre nastroje na rynku akcji. Jeszcze przed południem indeksy giełdowe wystrzeliły w górę za sprawą kolejnych pozytywnych doniesień na froncie walki z koronawirusem. Moderna poinformowała o tym, że jej lek ma aż 94,5% skuteczność w walce z wirusem. Informacja te zostały przyjęte z dużym optymizmem przez inwestorów, którzy rzucili się ani ryzykowne aktywa. Niemniej warto zauważyć, że ruch ten był dużo słabszy niż w ubiegłym tygodniu, kiedy o pozytywnych rezultatach badań poinformowały Pfizer i BioNTech.

 – Wzrosty widać było także w Stanach Zjednoczonych, jednak druga połowa sesji przyniosła pewne niezdecydowanie. Jak widać optymizmem związany z doniesieniami o skuteczności nowego leku na koronawirusa może nie wystarczyć. Warto zauważyć że sytuacja pandemiczna wciąż jest poważna, a ryzyko wprowadzenia kolejnych ograniczeń jest spore. Oczywiście skuteczny lek na koronawirusa jest bardzo dobrą wiadomością, jednak zanim specyfik trafi do sprzedaży i będzie powszechnie dostępny – minie na pewno jeszcze sporo czasu – komentują analitycy XTB.

Jeśli chodzi o sytuację techniczną na niemieckim indeksie giełdowym, wczoraj po doniesieniach Moderny indeks ruszył w górę. Wzrosty wywołane informacją wyniosły ponad 100 punktów, jednak zwyżka została wyhamowana na wysokości zeszłotygodniowych szczytów. Ostatecznie świeca D1 zakończyła się niezdecydowanie, co rodzi ryzyko wystąpienia korekty spadkowej. W przypadku takiego scenariusza, najbliższe wsparcie powinna stanowić pokonana wcześniej lokalna linia trendu.

Wykres DAX
DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 17 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 17 listopada. Dziś o poranku brakuje odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Ważniejsze dane poznamy dopiero o godzinie 14:30 – sprzedaż detaliczna ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto o godzinie 15:00 przemawiać będzie prezes Banku Anglii – Bailey. Z kolei o 15:15 opublikowane zostaną kolejne odczyty z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here