Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się w mieszanych nastrojach. Późnym wieczorem Bloomberg poinformował, że cła na chińskie towary mogą zostać utrzymane aż do czasu wyborów prezydenckich w USA. Czy dziś dojdzie do podpisania porozumienia w ramach fazy pierwszej umowy handlowej, a może jednak nie jest to 100% pewne?


Mieszana sesja na Wall Street

Wczorajsze pozytywne nastroje zostały nieco pogorszone przez wiadomość od Bloomberga, który poinformował, że taryfy na towary chińskie mogą zostać utrzymane aż do czasu wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W odpowiedzi na te doniesienia indeksy giełdowe dynamicznie cofnęły, niwelując wcześniejsze wzrosty. Wiadomość jest jednak niepotwierdzona, dlatego też spadki były chwilowe. Ostatecznie sesja w USA zakończyła się w rejonach minimów, niemniej przecena nie była duża. Nasdaq i S&P500 straciły odpowiednio 0,24 i 0,15%, z kolei Dow Jones zdołał utrzymać się na niewielkim plusie wynoszącym 0,11%. Wczorajszy ruch wskazuje na to, że to w jakim kształcie zostanie podpisane dzisiejsze porozumienie pomiędzy USA, a Chinami będzie kluczowe dla rynków. Dodatkowo inwestorzy czekają także na publikację wyników z kolejnych spółek.

Kurs funta do dolara powyżej 1,30 USD

Kurs GBPUSD zdołał wrócić wczoraj powyżej strefy przy okrągłym poziomie 1,30 USD. Tym samym istnieje szansa na kontynuację wzrostów podczas dzisiejszej sesji. Tak długo jak kurs znajduje się powyżej obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, obowiązuje scenariusz popytowy. Aktualnie przeszkodę stanowi górne ograniczenie lokalnego układu 1:1, który został zaznaczony na niebiesko. Jego pokonanie powinno się przyczynić do przyspieszenia wzrostu i ruchu w kierunku oporu przy 1,3095. Kluczowe dla funta będą dzisiejsze dane odnośnie inflacji, które poznamy o godzinie 10:30.

Wykres funta GBP do dolara USD
GBPUSD interwał H1

Zobacz także: Flash crash na rynku Forex? Kurs złotego rósł o niemal 1% w przeciągu minuty!

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 15  stycznia

Pierwsze dwa dni nowego tygodnia nie były obfite w dane makro. Dziś poznamy jednak szereg ważnych odczytów, co powinno się przełożyć na większą zmienność na rynku. Dodatkowo czeka nas podpisanie porozumienia w ramach fazy pierwszej umowy handlowej. Jeśli chodzi o inne zaplanowane wydarzenia, warto zwrócić uwagę na godzinę 10:30, kiedy poznamy dane o inflacji z Wielkiej Brytanii. 30 minut później opublikowany zostanie bilans handlowy i produkcja przemysłowa ze strefy euro. Z kolei podczas sesji amerykańskiej inwestorzy będą zwracać uwagę na godzinę 14:30 i 16:30, kiedy poznamy aktualne wskaźniki PPI oraz zapasy ropy naftowej.

Kalendarz wydarzeń na środę
Kalendarz na środę, źródło: investing.com
Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here