Naga MarketsCzy kurs euro do dolara utrzyma trend wzrostowy?
Kurs euro do dolara

Nowy tydzień rozpoczął się od wzrostów na rynku akcji, indeksy w USA ponownie zakończyły sesję na plusie, a technologiczny Nasdaq znalazł się najwyżej w historii. Prawdopodobnie spadająca liczba przypadków zakażeń koronawirusem jest tym czynnikiem, który wspiera pozytywny sentyment na rynku akcji. Z kolei na rynku Forex mogliśmy wczoraj obserwować korektę na EURUSD niemniej główna para walutowa odbiła na wysokości ważnego wsparcia. Co dalej?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest w rejonach wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara broni ważnego wsparcia
  • Na rynku metali szlachetnych utrzymuje się tendencja wzrostowa 
  • Kurs dolara australijskiego nie reaguje na decyzję RBA, bank pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie wynoszącym 0,25%

Kurs euro do dolara broni ważnego wsparcia

Pomimo, że pod koniec ubiegłego tygodnia oraz na wczorajszej sesji mogliśmy obserwować spadki na EURUSD, tak notowania głównej pary walutowej wyhamowały przecenę na wysokości ważnego poziomu wsparcia.

Kurs wrócił powyżej dolnego ograniczenia układu 1:1, potwierdzając tendencję wzrostową. Aktualnie jedynym zagrożeniem jest tworzenie się formacji pochodzącej z klasycznej AT – głowy z ramionami. Niemniej aby doszło do wygenerowania sygnału spadkowego, rynek musiałby zejść poniżej poziomu 1,1695, gdzie znajduje się linia szyi wspomnianej formacji.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał H4

Patrząc z kolei na aktualną sytuację pandemiczną, uległa ona wyraźnej poprawie w ostatnich kilku dniach. Trzeba jednak zaznaczyć, że dane weekendowe zazwyczaj pokazują mniej przypadków, a aby mówić o zmianie tendencji jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

liczba zachorowań na COVID
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 4 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na główne rynki.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here