Naga MarketsEuforia na indeksach giełdowychPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Zmienność w ostatnich dniach była bardzo duża, szczególnie na indeksach giełdowych. Jest to idealne środowisko dla daytraderów, właściwie co chwilę pojawiają się okazje inwestycyjne. Co nas czeka dziś? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na NZD/USD, złocie, oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Dane z Nowej Zelandii

W nocy poznaliśmy dane makro z Nowej Zelandii. Opublikowane zostały wskaźnik PMI dla biznesu oraz wskaźnik inflacji producentów. Oba odczyty wypadły nieco poniżej oczekiwań analityków . W kwietniu zmiana wskaźnik PMI wyniósł 52 pkt, wobec prognozy na poziomie 54,5 (poprzednio 51,9). Dane nie miały większego wpływu na kurs NZD/USD.

kalendarz makroekonomiczny 17 maja 2019

Kurs dolara nowozelandzkiego po obronie strefy oporowej przy 0,6590, dociera do dołków z 8 maja. Jeżeli chodzi o szersze ujecie, to para walutowa znajduje się od dłuższego czasu w tendencji spadkowej. Przebicie wsparcia przy 0,6525, powinno skutkować kolejną falą wyprzedaży. Wtedy też w średnim terminie osiągalny byłby nawet poziom 0,6430.

Kurs NZDUSD 17 maja 2019

Zobacz także: Funt (GBP) coraz niżej, traci do dolara (USD), a nawet złotego (PLN)

Złoto – korekta spadkowa się pogłębia

Po bardzo dobrym początku tygodnia, złoto wyraźnie koryguje ostatnie wzrosty. Wczoraj doszło do wybicia wsparcia, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie. Niestety rynek nie zawsze porusza się tak jakbyśmy tego chcieli. Jednak przed nami kolejna strefa wsparcia, być może tutaj pojawia się kupujący. Dopóki strefa przy 1285$ jest utrzymywana, istnieje szansa na ruch w kierunku 1309,5$. Zejście poniżej zaneguje scenariusz wzrostowy, wtedy też spadki na złocie mogą przyspieszyć. Przecenę na złocie można tłumaczyć euforią na giełdach, z jaka mieliśmy do czynienia na wczorajszej sesji. Jeżeli dobre nastroje na rynkach akcyjnych się utrzymają, to nie wykluczone, że spadki na złocie będą kontynuowane.

Cena złota XAUUSD 17 maja 2019

Nasdaq odrabia spadki

W przypadku indeksu Nasdaq, wczorajsza analiza została wypełniona. Zgodnie z oczekiwaniami rynek ruszył w kierunku wybitego wcześniej, dolnego ograniczenia układu Overbalance. Teraz obserwujemy nieznaczną korektę jednak kolejnym celem dla kupujących powinien być poziom 7700 pkt, jeżeli i on zostałby pokonany, to wybicie nowych historycznych szczytów powinno być tylko kwestią czasu. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie “kupuj panikę”. O takim scenariuszu wspominałem zaraz po poniedziałkowych dynamicznych spadkach. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że jeśli znowu pojawią się jakieś negatywne doniesienia w sprawie poziomu ceł na towary importowane do Chin czy USA, rynki ponownie mogą zachowywać się “emocjonalnie”.

Indeks nasdaq 17 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX realizuje się scenariusz wzrostowy

Niemiecki DAX bardzo szybko wypełnił zakładany we wczorajszej analizie scenariusz. Do godziny 12:00 poziom 12 150 pkt został osiągnięty, a następnie rynek podążał wyżej, wyżej i wyżej… Do tegorocznych szczytów brakło około 150 punktów. Tendencja jest wyraźnie wzrostowa i jeżeli jutro nie pojawią się jakieś dynamiczne spadki, to w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć próbę ataku na najwyższe poziomy z 2019 roku. Oczywiście intraday należy zawsze brać pod uwagę dwa scenariusze, niemniej na rynkach akcyjnych widać wyraźną euforię, która jutro może przybrać jeszcze na sile.

Indeks DAX 17 maja 2019

Intrady biorę pod uwagę dwie strefy, pierwsza znajduje się dość blisko, są to okolice poziomu 12 225 pkt, dopiero po wybiciu tego miejsca możliwa będzie krekta spadkowa w kierunku 12 120 pkt.

Indeks DAX 17 maja 2019

Kalendarz makro na piątek 17 maja

kalendarz makroekonomiczny 17 maja 2019 (1)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here