Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Czy DAX wybije wreszcie z konsolidacji?
Analiza rynków finansowych

W tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji. Z jednej strony ostatnie doniesienia o pozytywnych wynikach badań nad szczepionkami na koronawirusa budzą optymizm, jednak z drugiej sytuacja pandemiczna wciąż jest poważna, a indeksom giełdowym brakuje kolejnych impulsów mogących wygenerować kolejną falę wzrostową.

  • Na rynku kryptowalut utrzymuje się tendencja wzrostowa, Bitcoin ponownie znajduje się powyżej 18 tys. dolarów
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,15%, S&P500 zamknął się 0,39% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,87%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na płaskie otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień zaledwie kilka pkt niżej
  • Kurs EUR/USD ponownie przymierza się do ataku na okrągły poziom 1,19 USD

Indeksy giełdowe zastygły w bezruchu

W nocy poznaliśmy dane o sprzedaży detalicznej z Australii, które okazały się zaskakująco dobre. Oczekiwania rynkowe zakładały spadek sprzedaży o 1,5% w ujęciu miesięcznym, podczas gdy odczyt wyniósł +1,6% (poprzednio-1,1%). Reakcja na AUD nie jest duża, jednak australijska waluta umacnia się do amerykańskiej o poranku.

Jeśli chodzi z kolei o rynek akcji, od początku tygodnia obserwujemy “męczącą” konsolidację. Patrząc na niemiecki indeks giełdowy, należy cierpliwie czekać na wybicie z boxa zaznaczonego kolorem czerwonym. Jeśli dojdzie do wyjścia górą, możliwy będzie atak na opór przy 13420 pkt, a w przypadku jego pokonania ruch może przyspieszyć w kierunku 13800 pkt, gdzie znajdują się historyczne szczyty. Z kolei większych spadków można oczekiwać w momencie powrotu poniżej wybitej linii trendu zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres DAX
DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 20 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 20 listopada. Dziś o poranku, o godzinie 8:00 opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. W tym samym czasie poznamy wskaźnik PPI z Niemiec, z kolei o 9:15 przemawiać będzie prezes EBC – Christine Lagarde. Po południu dane o sprzedaży detalicznej opublikuje Kanada – godzina 14:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here