Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Czy DAX wybije górą opór przy 12 900 pkt?
Poranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowe

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować fenomenalne nastroje na rynku akcji. Główne indeksy w Europie rozpoczęły dzień od luk wzrostowych i przez cały dzień kupujący nie odpuszczali. Pozytywne nastroje utrzymały się także w USA. Co ciekawe wzrosty oberwaliśmy także na rynku metali szlachetnych, które w ubiegłym tygodniu znajdowały się pod presją. Co dalej?

  • Indeksy w USA zakończyły poniedziałkową sesję na plusie, Dow Jones zyskał 1,51%, S&P500 dodał 1,61%, a Nasdaq zamknął się aż 1,87% wyżej
  • Metale szlachetne niwelują ostatnie spadki
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie wyższe otwarcie europejskiej sesji
  • Dolar w korekcie, kurs EUR/USD koryguje zeszłotygodniowe spadki
  • Rozpoczyna się ostatnia runa rozmów pomiędzy negocjatorami z UE i Wielkiej Brytanii

Niemiecki indeks giełdowy DAX mocno w górę

Poniedziałek dostarczył sporych, pozytywnych emocji. Główne indeksy giełdowe rozpoczęły sesję od solidnej zwyżki, którą była kontynuowana właściwie do końca dnia. Dziś rynek kontraktów również wskazuje na wyższe otwarcie sesji, jednak czy pogarszająca się sytuacja pandemiczna nie pokrzyżuje planów rynkowym bykom? Spójrzmy na wykres indeksu DAX.

Patrząc na interwał H4, wczorajsza zwyżka wywindowała kurs w rejony kluczowego oporu. Okolice poziomu 12900 pkt wynikają z położenie górnego ograniczenia układu 1:1, a także mierzenia 50% ostatniej fali spadkowej. Jeżeli pojawią się tu sprzedający, niewykluczony jest kolejny impuls spadkowy. Z drugiej strony, w przypadku wybicia górą, droga kierunku okrągłego poziomu 13000 pkt powinna zostać otwarta.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 29 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 29 września.  Dziś nie poznamy co prawda kluczowych odczytów, niemniej warto zwrócić uwagę na kilka drugorzędnych publikacji. O poranku poznamy dane o inflacji z Hiszpanii, z kolei wskaźniki CPI dla Niemiec będą publikowane o godzinie 14:00. Następnie w kalendarzu czekają nas odczyty z USA i Kanady o godzinie 14:30, a na późniejsze godziny zaplanowane są przemówienia członków FOMC, Williamsa i Harkera. Ponadto dziś rozpoczynają się rozmowy negocjatorów z UE i Wielkiej Brytanii, dlatego też zmienność na kursi funta może być podwyższona.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here