Naga MarketsWczoraj była dobra sesja na Wall Street, a w ślad za Amerykanami poszli Japończycy i większość Azji. Wszystko wskazuje na to, że europejskie parkiety również mogą zacząć dzień na zielono. Główne waluty zyskały na wartości, jedynym wyjątkiem jest tutaj euro, które zaliczyło spadek po raz pierwszy od pięciu dni. Jest to rezultat nieco słabszych minutek EBC.

Europejski Bank Centralny uważa, że istnieje ryzyko spadkowe dla globalnej gospodarki związane ze sporem handlowym między największymi gospodarkami świata. Nie ma też na razie wystarczających dowodów na to, że inflacja się ustabilizowała.

Dziś poznamy dane dotyczące inflacji w strefie euro. O 8:00 publikacja nastąpi w Niemczech, gdzie w ujęciu miesięcznym spodziewamy się wzrostu cen o 0,4%. Godzinę później pojawią się dane z Hiszpanii, inflacja w stosunku rocznym powinna wzrosnąć z 1,1% do 1,2%. Zharmonizowana inflacja powinna pozostać na niezmiennym poziomie 1,3%.

O 10:00 pojawią się dane z Polski. Oczekiwania rynkowe analityków są bardzo wysokie, spodziewany wzrost inflacji w ujęciu rocznym ma wynosić 1,7% w porównaniu do 1,3% poprzednio. O godzinie 11 poznamy bilans handlowy strefy euro za luty tego roku. Prognozy mówią o wyniku w wysokości 20,2 md € (poprzednio 19,9 mld).

Czy Wall Street utrzyma tempo?

W Stanach dwóch członków FED będzie dziś przemawiało. Najpierw o 14:00 polskiego czasu będzie miało wystąpienie Rosengrena, a godzinę później wypowie się Bullard. O 16:00 poznamy dane dotyczące indeksu nastroju konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Donald Trump uspokoił nieco wczoraj rynki łagodząc retorykę dotyczącą nalotów Stanów Zjednoczonych na Syrię. Dodał w ten sposób wiatru w skrzydła inwestorom na Wall Street. S&P500 zakończyło sesję na poziomie 2663 pkt (+0,83%), Nasdaq miał 7140 pkt (+1,01%), a najlepszy wynik zaliczył Dow Jones – +1,21% na poziomie 24483 pkt.

S&P500 zaliczyło świetną sesję, reszta indeksów też

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 13 kwietnia

Partnerem porannego przeglądu rynków jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here