Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu
Nasdaq ponad 2% w dół

Ten tydzień przebiegał w mieszanych nastrojach an rynku akcji, widać było wyraźnie że główne indeksy giełdowe mają problem z wybijaniem wyższych poziomów. Ostatecznie wczorajsza sesja zakończyła się wyraźnie pod kreską, co z jednej strony ma związek z obawami o kolejną falę pandemii, a z drugiej wynika z pogorszenia się relacji na linii USA – Chiny. Czy to wystarczające powody aby na rynku akcji doszło do większego odreagowania?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest ponad 180 punktów poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara utrzymuje się na tegorocznych szczytach
  • Trend wzrostowy na złocie i srebrze wciąż obowiązuje
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa ustanowiła przedwczoraj nowy rekord, w czwartek przybyło 270 tysięcy nowych infekcji

Indeksy giełdowe z szansą na korektę spadkową?

Wczorajsza sesja należała do strony podażowej. Główne indeksy w Europie zakończyły sesję mieszanie, jednak po jej zamknięciu uaktywnili się sprzedający. Indeksy w USA traciły powyżej 1%, a Nasdaq zamknął się 2,3% niżej. Z kolei kontrakty na główne europejskie parkiety wskazują na negatywne otwarcie dzisiejszej sesji.

Patrząc technicznie na amerykański indeks Nasdaq, kurs po wyznaczeniu podwójnego szczytu dotarł do kluczowego wsparcia. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, które stanowią linię szyi układu podwójnego szczytu, a także średniej SMA150, która w ostatnim czasie powstrzymywała większą przecenę. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, droga do większych spadków zostanie otwarta.

Indeks Nasdaq USA wykres
Nasdaq z formacją podwójnego szczytu

Jesteśmy świadkami lekkiej korekty na globalnych rynkach. Układ ten narastał od nieudanej wtorkowej sesji, a pretekstem do ograniczenia risk-on zdaje się być wzrost napięć na linii USA-Chiny i słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Jeżeli chodzi o sytuację pandemiczna, przedwczoraj mieliśmy do czynienia z kolejnym niechlubnym rekordem. W środę odnotowano gwałtowny wzrost liczby nowych zachorowań. Poprawiony został więc rekord z ubiegłego czwartku, na świecie przybyło ponad 280 tysięcy zachorowań. Podobny wynik obserwowaliśmy wczoraj, gdzie odnotowano ponad 270 tys. nowych infekcji.

Pomimo, że rynki od dłuższego czasu ignorowały te dane, tak teraz mogą one zostać wykorzystane jako pretekst do wykonania korekty spadkowej. Ponadto biorąc pod uwagę nasilające się napięcia pomiędzy USA, a Chonami, większa korekta może wisieć w powietrzu.

Liczba zachorowań na koronawirusa 24 lipca 20201
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 24 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 24 lipca. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiać na publikacji wskaźników PMI dla państw strefy euro, a także USA. Czeka nas więc ciekawa sesja ze sporą liczbą odczytów. Inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here