Naga MarketsKońcówka ubiegłego tygodnia przyniosła kontynuację spadków na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w USA zakończyły sesję pod kreską. Z kolei dzisiejsza sesja nie wygląda zbyt ciekawie jeśli chodzi o kalendarz makro, w najbliższych dniach inwestorzy będą się skupiać między innymi na indeksach PMI dla poszczególnych państw, w środę poznamy także decyzję RBNZ ws. stóp procentowych, dziś jednak nic nie powinno nas zaskoczyć.

  • Indeksy w USA zakończyły piątkową sesję pod kreską, Nasdaq stracił 1,07%, S&500 przecenił się 1,12%, a Dow Jones zamknął się 0,83% niżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na nieznacznie niższe otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD ponownie zmierz a kierunku 1,19 USD? 
  • Nasdaq poniżej bariery 11 000 pkt

Indeks S&P500 z szasną na głębszą korektę?

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować gorsze nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych nie były w stanie odrobić strat i zamknęły się w piątek pod kreską. Nasad zakończył sesję poniżej psychologicznej bariery 11000 pkt, co moze przemawiać za kontynuacją przeceny w najbliższych dniach. Z kolei S&P500 znajduje się na wysokości ważnego wsparcia. Jeśli zostanie ono pokonane, większe spadki również mogą mieć miejsce.

Spójrzmy jak wygala sytuacji techniczni na indeksie S&P500, na interwale D1. Pod koniec ubiegłego tygodnia notowania reagowały na wysokości kluczowego poziomu wsparcia, który wynika z średniej kroczącej, która wcześniej podtrzymywała tendencję, a także układu 1:1. Jeżeli poziom 3300 pkt zostałby wybity, przecena może przybrać na sile. Z drugiej strony, pojawienie się tutaj kupujących, może doprowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej, dlatego trzeba mieć się na baczności.

Wykres S&P500
US500 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 21 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 21 września. Podczas dzisiejszej sesji, tradycyjnie jak w poniedziałek, nie poznamy większej ilości danych makro. Warto zwrócić uwagę jedynie ja godzinę 14:45, kiedy będzie przemawiać prezes EBC – Christine Lagarde, oraz 16:00, na którą planowane jest wystąpienie szefa Fed – Jerome Powella.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here