Naga MarketsPoczątek tygodnia powinien być spokojny na rynkach, kalendarz makroekonomiczny jest wyjątkowo ubogi. Poza danymi z Niemiec dotyczącymi nastrojów biznesowych nie ma żadnych ciekawych publikacji. Dodatkowo dziś na rynku nie będzie Brytyjczyków z powodu obchodów Święta Bankowego. USA jest coraz bliżej dojścia do porozumienia z Meksykiem. Nowozelandzki bank ASB prognozuje przyszłość kiwi oraz działań banku centralnego.

USA i Meksyk na drodze do porozumienia

Być może już w poniedziałek dojdzie do rozwiązania kwestii spornych w porozumieniu NAFTA. W ciągu ostatnich kilku dni miało miejsce kilka przełomów w negocjacjach, szczególnie na płaszczyźnie motoryzacji i energii, tak wynika ze źródeł zapoznanych z tematem. 24-letnie porozumienie zostało poddane ponownemu rozpatrzeniu pod naciskiem Trumpa, który uważa, że niesprawiedliwe partnerstwo doprowadziło do straty miejsc pracy przez setki tysięcy Amerykanów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W sobotę na Twitterze amerykański prezydent ogłosił, że wkrótce może dojść do zakończenia negocjacji. Meksykański minister gospodarki Ildefonso Guajardo jest zadowolony z niedzielnych rozmów: „Zrobimy wszystko co trzeba, by wkrótce podpisać nowe porozumienie”.

Zgoda pomiędzy trzema gospodarkami północnoamerykańskimi może dać pozytywny impuls szczególnie dla Meksyku i Kanady, które z pewnością mocno ucierpiałyby na braku porozumienia z USA. Pierwsze efekty widać już po notowaniach peso, który nowy tydzień rozpoczął od luki spadkowej na USDMXN. Cena meksykańskiej waluty wzmocniła się o ponad pół procent, a w przypadku osiągnięcia porozumienia może stać się jeszcze silniejsza.

Luka spadkowa na USDMXN

Prognozy dla NZD i RBNZ

ASB przygotował najnowsze prognozy dla gospodarki Nowej Zelandii. Instytucja uważa, że zacieśnianie polityki monetarnej rozpocznie się w lutym 2020. Poprzednio była mowa o listopadzie 2019 roku. Nadal istnieje ryzyko, że inflacja nie zacznie wzrastać w tempie przewidywanym przez bank centralny. Do sierpnia 2021 roku stopa procentowa ma być na poziomie 2,75% i w tym miejscu dojdzie do stabilizacji.

W ciągu najbliższych kilku lat dolar nowozelandzki powinien poruszać się w stosunku do USD w przedziale 65-71 centów. W porównaniu do innych walut kiwi najlepiej będzie radzić sobie w parze z funtem, który zdaniem ASB osłabi się po Brexicie.

Zakres, w którym na przestrzeni najbliższych kilku lat powinien poruszać się NZDUSD

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 27 sierpnia

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here