Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Cofnięcie na rynku akcji, czas na głębszą korektę?Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy ponownie mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w USA ostatecznie zakończyły handel nieznacznie pod kreską, a podczas sesji azjatyckiej spadki są kontynuowane. Czyżby właśnie rozpoczynała się wyczekiwana korekta?

  • Bitcoin odbija po ostatniej przecenie, wczoraj kurs znalazł się ponownie przy poziomie 40 tysięcy USD
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję pod kreską, Dow Jones stracił 0,22%, S&P500 zamknął się 0,38% niżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem -0,12%
  • Sesja azjatycka przynosi korektę na rynku akcji
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień około pkt pod kreską
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się poniżej poziomu 1,2150 USD

DAX z luką na 100 punktów w dół?

Od początku tygodnia mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji, niemniej w godzinach nocnych doszło do cofnięcia, które może zapowiadać ruch korekcyjny. Patrząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy na interwale H4, kupujący nie zdołali wybić się powyżej okrągłego poziomu 14 tysięcy punktów, a następnie doszło do pokonania lokalnej wewnętrznej linii trendu. Aktualnie istnieje więc ryzyko wystąpienia większego cofnięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najbliższe ważne wsparcie wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1, 30 punktów wyżej rynek reagował też 11 stycznia (poziom 13800 pkt.). Gdyby doszło do wybicia tego poziomu, spadki mogą się rozszerzyć nawet w kierunku mierzenia 38,2%, bądź 50% Fibonacciego.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 15 stycznia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 15 stycznia. Dziś o poranku poznamy dane o PKB z Wielkiej Brytanii, a następnie wskaźniki inflacyjne z Francji i Hiszpanii. Z kolei o 14:30 opublikowanych zostanie szereg danych ze Stanów Zjednoczonych, między innymi będzie to sprzedaż detaliczna i wskaźniki PPI. O 16:00 poznamy z kolei indeks nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here