Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówRozpoczyna się nowy tydzień handlowy. Oprócz omawianego dziś niemieckiego indeksu giełdowego DAX i pary walutowej EURUSD, na uwagę zasługuje ropa naftowa. W godzinach porannych silnie rośnie WTI (+8,5%) jak i Brent (+10%). Tak duży ruch w górę jest spowodowany przez ataki dokonane na arabskie rafinerie, który miały miejsce w weekend. Prezydent USA komentował, że Stany Zjednoczone są uwolnienia części swoich rezerw paliw jeśli tylko będzie to konieczne.  Zobaczmy jak wyglądają wykresy po weekndzie. 


Kurs euro do dolara poniżej kluczowego oporu, co dalej?

Para walutowa EURUSD dotarła do kluczowego oporu technicznego. Mowa tutaj o strefie wynikającej z wcześniejszych minimów, a także średniej SMA 50. Dopóki cena znajduje się poniżej obszaru zaznaczonego fioletową strefą, obowiązuje tendencja spadkowa. Należy również pamiętać, że około 30 pipsów znajduje się kolejny ważny opór, który z kolei wynika górnego ograniczenia układu Overbalance. Dopiero jego pokonanie może otworzyć drogę do większej wzrostów, jak na razie stroną dominującą jest podaż. Jeśli kurs euro do dolara będzie się utrzymywał poniżej poziomu 1,1115, to w średnim terminie niewykluczony jest atak na nowe minima. Wykres EURUSD

Wykres EURUSD D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX wypełnia strukturę oRGR, co dalej z kursem?

Przez ostatnie dwa tygodnie mogliśmy obserwować monotonne, jednostajne wzrosty na niemieckim indeksie giełdowym DAX. Dzięki temu doszło do wypełnienia szerokiej struktury odwróconej głowy z ramionami (oRGR), o której wspominaliśmy kilkukrotnie w porannych przeglądach – chociażby tutaj. Oczywiście tendencja w dalszym ciągu pozostaje wzrostowa, niemniej po weekendzie możemy obserwować wyraźną lukę spadkową, która może przełożyć się na większą korektę ostatniego ruchu w górę. Kluczowym wsparciem jest jednak dopiero poziom 12 125 pkt, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei oporami pozostają dopiero szczyty z lipca tego roku, które zostały zaznaczone kolorem fioletowym.

DAX niemiecki indeks giełdowy
Wykres DAX interwał H4

Kalendarz makro na poniedziałek 16 września

Kalendarz makroekonomiczny
kalendarz makro na 16 września, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here