Naga MarketsKurs euro do dolara EURUSD i złoto przed publikacją przemysłowych PMIRozpoczęła się pierwsza sesja w nowym 2020 roku. Co prawda zmienność do końca tego tygodnia może być mniejsza, a to z racji małej płynności i kontynuacji przerwy handlowej w niektórych państwach. Dziś pozamykane są giełdy w Szwajcarii, Nowej Zelandii i Japonii. Niemniej zdecydowana większość rynków działa normalnie. Sprawdźmy co dalej z kursem dolara i ceną złota. Zapraszamy na poranny przegląd rynków. 


Publikacja wskaźników przemysłowych PMI

Podczas dzisiejszej sesji poznamy wskaźniki PMI dla przemysłu z państw europejskich jak i USA. Największa uwaga zostanie skupiona na publikacji z Niemiec – godzina 9:55 i strefy euro – godzina 10:00. Wtedy też zmienność na kursie euro do dolara, jak i niemieckim indeksie Dax powinna być podwyższona. Publikacja z Wielkiej Brytanii również powinna mieć spory wpływ na funta brytyjskiego. Warto dodać, że zarówno prognozy, jak i poprzednie odczyty wypadają poniżej krytycznej granicy 50 punktów, co oznacza spowolnienie, dlatego też kolejne gorsze publikacje mogą zaszkodzić rynkowi akcji. Wskaźnik PMI ze Stanów Zjednoczonych zostanie opublikowany o godzinie 15:45. Warto też dodać, że wieczorem poznamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, co również może mieć wpływ zarówno na giełdy jaki i kurs dolara.

Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com

Kurs euro do dolara powyżej poziomu 1,1200

Czwartkowy poranek przynosi nieznaczne cofnięcie na parze EURUSD. Niemniej kurs euro do dolara wciąż utrzymuje się powyżej okrągłego poziomu 1,1200. Strefa zaznaczona kolorem fioletowym pozostaje kluczowym wsparciem. Tak długo jak para walutowa znajduje się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa. Niemniej w przypadku powrotu poniżej, ponownie będzie istniała szansa na ruch w kierunku strefy wsparcia przy 1,1100.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Cena złota z szansą na kontynuację rajdu?

2019 roku był udany dla rynku złota. Pomimo “męczącej” konsolidacji, z jaką mieliśmy do czynienia od września, ostatnie tygodnie przyniosły umocnienie kruszcu. Cena po wybiciu linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach dotarła do oporu przy poziomie 1517$. Jeżeli strefa ta zostanie wybita, otworzy się droga do ataku na poziom 1555$, czyli wspomniane wcześniej maksima z 09.2019. Z kolei aby myśleć o spadkach, w tym miejscu musiałaby się pojawić formacja podażowa, na razie takiej brakuje, dlatego też prawdopodobieństwo przemawia za dalszymi wzrostami. Jedynym czynnikiem ryzyka jest w tej chwili dobre otwarcie na rynku akcji, jeśli wzrosty będą tam kontynuowane, złoto może mieć problem z wybiciem oporu.

Wykres złota 2 stycznia
XAUUSD interwał D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here