Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPodczas dzisiejszej sesji poznamy szereg odczytów makroekonomicznych. Piątkowy kalendarz jest przepełniony danymi, dlatego też Traderzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Dodatkowo cały czas “żywy” jest temat wojny handlowej pomiędzy USA, a Chinami, dlatego czeka nas ciekawa końcówka tygodnia. Co słychać na rynku?


Spadki na rynku akcji powstrzymane

Patrząc na indeks 500 największych spółek w USA, możemy obserwować wyhamowanie na wysokości dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Jak widać ostatni raport Reutersa mówiący o nikłych szansach na porozumienie handlowe  nie przestraszył wystarczająco inwestorów. Pomimo chwilowej przeceny, kupujący nie odpuszczają. Dopóki kurs znajduje się powyżej poziomu 3092 pkt, obowiązuje tendencja wzrostowa. Ewentualne zanegowanie układu może doprowadzić do ruchu spadkowego w kierunku 3055 pkt, gdzie z kolei znajduje się dolne ograniczenie struktury Overbalance (pomarańczowe prostokąty).

Wykres indeksu 500 spółek USA
Indeks giełdowy S&P500 interwał D1

Zobacz także: Spektakularna bańka w Hong Kongu, 3800% wzrost zniwelowany w kilka minut

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na piątek 22 listopada

Dzisiejszy kalendarz jest zapełniony danymi makro. Pierwsze publikacje poznamy już o godzinie 8:00 – będzie to PKB z Niemiec. Półtorej godziny później należy zwrócić uwagę na wskaźnik przemysłowy PMI, również z Niemiec. Ten sam indeks zostanie opublikowany dla Wielkiej Brytanii o godzinie 10:30. Pierwsze dane podczas sesji amerykańskiej, to sprzedaż detaliczna z Kanady. Z kolei później należy zwrócić uwagę na odczyty z USA – godzina 15:45 oraz 16:00. Jak widać czeka nas naprawdę ciekawa sesja, poniżej zostały wyszczególnione poszczególne publikacje.

Kalendarz makro na piątek
Kalendarz na piątek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here