Naga Marketschińska świątynia z odbiciem w wodziePoranek w Europie zapowiada się bardzo ciekawie. O 8:00 rano poznamy dane dotyczące PKB Niemiec, a potem serię odczytów PMI dla przemysłu i usług z krajów UE wraz ze zbiorczymi danymi dla strefy euro. Po południu Kanada opublikuje informacje o inflacji i sprzedaży detalicznej. Japonia ma dziś wolne, a w USA odbędzie się krótsza sesja. W nocy pojawiło się mnóstwo doniesień z Chin na temat wojny handlowej. W weekend odbędzie się kolejna tura negocjacji w sprawie Brexitu.

Chiny szukają rozwiązania konfliktu

Chiński wiceminister handlu powiedział, że kraj poszukuje sposobu na znalezienie wspólnego języka ze Stanami Zjednoczonymi. Zauważył, że chęć podjęcia rozmów istnieje również po stronie USA. Ma nadzieję, że spotkanie Xi i Trumpa podczas zgromadzenia G20 w przyszły weekend przebiegnie gładko. Liczy na osiągnięcie zadowalającego dla obu stron kompromisu.

Wiceprezes Ludowego Banku Chin ma nadzieję na lepsze wykorzystania polityki monetarnej, fiskalnej i strukturalnej przez kraje G20. Uważa również, że gospodarki rozwinięte powinny mieć na uwadze zmniejszenie ryzyka związanego z niejednorodnym przepływem kapitału.

Jeden z asystentów chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych jest zdania, że globalna gospodarka znajduje się pod presją spadkową. Ma nadzieję, że kraje G20 utrzymają swoje stanowisko przeciwko protekcjonizmowi handlowemu. Dodał jednak, że Grupa nie może zastępować działań Światowej Organizacji Handlu. Chiny liczą, że kraje G20 pozostaną siłą napędową globalnego wzrostu gospodarczego.

Spotkanie liderów UE w sprawie Brexitu

Dziś odbędzie się kolejna tura negocjacji. Hiszpania zagroziła, że nie zgodzi się na porozumienie, jeśli kwestia Gibraltaru nie zostanie rozwiązana. Kraj chce mieć możliwość bezpośrednich negocjacji w sprawie terytorium zależnego Wielkiej Brytanii. W sobotę Theresa May poleci do Brukseli na ostatnią turę rozmów z prezydentem Komisji Europejskiej.

W niedzielę rozpocznie się zebranie liderów UE, podczas którego prawdopodobnie dojdzie do podpisania porozumienia w sprawie Brexitu. Oczywiście, zawsze może pojawić się jakaś niespodzianka. Funt uległ wczoraj przed południem silnemu umocnieniu, ale w trakcie nocy ruchy się uspokoiły. Weekendowe rozmowy mogą doprowadzić do powstania luk na cenie GBPUSD na otwarciu w nocy z niedzieli na poniedziałek.

wykres gbpusd m15 23.11.2018
GBPUSD M15

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 23 listopada

kalendarz makroekonomiczny 23.11.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here