Naga MarketsChińska Republika Ludowa (ChRL) centralnie zarządza kursem swojej krajowej waluty. Podczas dzisiejszego fixingu ustalając jej poziom na 6,2816 co jest najsilniejszą pozycją wobec dolara amerykańskiego od sierpnia 2015. Oficjele twierdzą, że nie ma to nic wspólnego z obecną wojną handlową pomiędzy dwoma mocarstwami, będąc zwyczajną kontynuacją polityki pieniężnej.


Jak widać na poniższym wykresie, są to najniższe poziomy od 11 sierpnia sprzed prawie trzech lat, kiedy ChRL decydowała się na dewaluację CNY:

Źródło: Tradingview.com

Jeżeli chodzi o poranną kondycję dolara do pozostałych głównych walut, to najsilniej traci do EUR, CHF i CAD, w ujęciu dobowym są to jednak ruchy o niskiej zmienności:

Źródło: finviz.com

Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Od strony kalendarza makroekonomicznego ciężko doszukiwać się w poniedziałek istotniejszych wiadomości rynkowych, Jedynie o 16:00 rynki poznają wyniki wskaźnika zaufania konsumentów według Conference Board (odczyt za marzec 2018). Nie zmienia to faktu, że warto dzisiaj obserwować dalsze zachowanie Eurodolara, który kolejną sesję z rzędu pnie się w górę i zdaniem analityków już niewiele brakuje mu do testu psychologicznego pułapu 1,2500.

Wspomniany poziom jest niejako punktem granicznym trwającej od początku bieżącego roku konsolidacji na średnioterminowych szczytach. Jej wybicie pozwoliłoby wejść cenie w nowe obszary i kontynuować aprecjację. Alternatywnie, rynek musiałby zobaczyć wybicie okolic 1,2250, aby przesuwać się na korzyść dolara amerykańskiego:

EUR/USD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here