Naga Marketswykres wzrostowyDzisiejsza sesja zapowiada się raczej spokojnie. O 10:30 poznamy dane dotyczące brytyjskiej sprzedaży detalicznej, a po południu identyczny odczyt odbędzie się w USA. Wczoraj Theresa May poniosła kolejną porażkę w parlamencie. Poznaliśmy dane inflacyjne z Chin. Morgan Stanley jest zdania, że rynki nie doceniają siły Państwa Środka. W nocy miało miejsce przemówienie Christophera Kenta z RBA oraz publikacja wyników Reutersa dotyczących amerykańskiej gospodarki.

Inflacja w Chinach delikatnie spada

O 2:30 pojawił się najnowszy odczyt inflacyjny z Chin. W skali roku ceny wzrosły o 1,7% przy oczekiwaniach na poziomie 1,9% (poprzednio 1,9%). Inflacja producencka wyniosła 0,1% (prognoza 0,3%, poprzednio 0,9%). To już siódmy miesiąc z rzędu, gdy wartość tego wskaźnika spada. Chiński przemysł może czuć się zagrożony, ponieważ wejście w rejon deflacji PPI odbije się niekorzystnie na zyskach.

chiny inflacja PPI
Spadek inflacji PPI przyspieszył jeszcze mocniej

Morgan Stanley jest zdania, że rynki nie doceniają skali odbicia, które będzie miało miejsce w Chinach. Zdaniem banku, USDCNY do końca roku będzie kosztować 6,55. Wszystko za sprawą reform mających wspomóc gospodarkę kraju.

Kent nie jest zaskoczony tanim dolarem australijskim

W nocy swoje przemówienie miał Christopher kent, wiceprezes RBA. Powiedział, że nie dziwi go spadek wartości AUD w ostatnich miesiącach. Wspomaga on gospodarkę w środowisku niskiej inflacji. Deprecjacja dolara australijskiego byłaby nawet większa, gdyby nie rosnące ceny surowców. Zdaniem Kenta AUDUSD pozostaje w dosyć wąskim zasięgu w ostatnich latach.

wykres AUDUSD W1 15.02.2019
Wykres tygodniowy AUDUSD pokazuje ustabilizowanie się ceny w ostatnich latach

FED podniesie stopy tylko raz w tym roku?

Ukazały się wyniki najnowszej ankiety przeprowadzanej przez Reutersa wśród czołowych ekonomistów. Mediana oczekiwań mówi o jednej podwyżce stóp przez FED w tym roku. Jeszcze miesiąc temu prognoza wynosiła dwie podwyżki.

Szansę na wystąpienie recesji w USA w ciągu najbliższych 12 miesięcy oceniono na 25% (poprzednio 20%), a w trakcie dwóch najbliższych lat na 40%. Wzrost PKB w tym roku powinien wynieść 2,4%, a w przyszłym 1,8%. Rosnąca szansa recesji jest wynikiem niepewności na rynkach oraz dużego stopnia ryzyka.

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 15 lutego

kalendarz makroekonomiczny 15.02.2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here