Naga MarketsCena złota XAUUSD mocno w górę, nowe szczyty już blisko?Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Większość Traderów robi sobie wolne, niemniej dzisiejsza sesja odbywa się w standardowych godzinach. Nie należy się jednak spodziewać większych ruchów. Piątkowy kalendarz makroekonomiczny jest właściwie pusty. Sprawdźmy co wydarzyło się na rynku złota podczas ostatnich kilku świątecznych dni. Czy cena tego kruszcu ma szansę na dalsze wzrosty?


Cena złota z szansą na wybicie nowych szczytów?

Ostatnie trzy sesje przyniosły wyraźne wzrosty na rynku złota. Po tym jak cena wybiła górą linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, ruch przyspieszył. Aktualnie kurs znajduje się bardzo blisko strefy oporowej przy 1517$. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, należy spodziewać się ruchu w kierunku wrześniowych szczytów, czyli najwyższych poziomów z tego roku. Gdyby jednak strefa zaznaczona kolorem różowym doprowadziła do cofnięcia, jako najbliższe wsparcie należałoby traktować zieloną linię trendu, która została zaznaczona kolorem zielonym.

Wykres złota 27 grudnia 2019
Złoto, interwał D1

Zobacz także: Cena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 27 grudnia

Podczas piątkowej sesji nie należy spodziewać się zbyt dużo. W nocy poznaliśmy już kilka odczytów z Japonii, które nie dostarczyły większej zmienności. Kalendarz na sesję europejską jest całkowicie pusty, a po południu poznamy jedynie dane o zapasach ropy naftowej ze Stanów Zjednoczonych. Zapowiada się więc spokojna sesja.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na piątek, ,źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here