Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Poniedziałek powinien być raczej spokojny, z racji kompletnie pustego kalendarza makroekonomicznego. Jedynym odczyt na który można zwrócić uwagę to sprzedaż hurtowa z Kanady, niemniej nie jest to bardzo istotny wskaźnik, który mógłby namieszać na rynku. To czym mogą żyć rynki w tym tygodniu to potencjalne spotkanie głów USA i Chin, do którego, jak informują Chińskie media, ma dojść w najbliższych czasie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i złocie.


Cena złota cofa po wybiciu ATH

Cena złota znalazła się w ubiegłym tygodniu na najwyższych poziomach w tym roku. Jednak kurs nie utrzymywał się tam długo, w piątek doszło do wyraźnego cofnięcia, aktualnie cena złota znajduje się 25 dolarów poniżej tegorocznych szczytów. Patrząc technicznie, istnieje szansa na większa korektę, bądź powrót do ruchu bocznego, niemniej wsparcie powinna w tej chwili stanowić linia poprowadzona po ostatnich szczytach, po jej wybiciu rynek osiągnął nowe szczyty w czwartek. Z drugiej strony, jeśli kurs zdoła ponownie wyjść powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym, powinniśmy zobaczyć kolejny impuls wzrostowy.

Cena złota 22 lipca 2019

DAX bez wyraźnego kierunku

Dax utrzymuje się poniżej kluczowej bariery podażowej przy 12 400 pkt, niemniej bronione jest też ważne wsparcie przy 12 200 pkt. Określenie kierunku na dzisiejsza sesję jest więc trudne. Najlepiej zaczekać na pokonanie strefy wsparcia przy 12 200 pkt, bądź na pokonanie bronionego w ubiegłym tygodniu poziomu 12 290 pkt. Dopiero wtedy możemy zobaczyć większy ruch. Jeśli ostatnie minima zostałyby pokonane, powinno to otworzyć drogę w kierunku okrągłego poziomu 12 000 pkt. Z drugiej strony wybicie górą poziomu 12 290 pkt, będize szansą na wykonanie korekty w kierunku 12 400 pkt.

Indeks DAX 22 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Nasdaq wybije Overbalance?

Indeksy giełdowe rozpoczęły w ubiegłym tygodniu korektę spadkową. Dynamika jest jednak bardzo słaba, pomimo sprzyjających czynników, jak chociażby ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa, co do możliwości wprowadzenia kolejnych ceł. Wydaje się, że rynki czekają na poważniejszy impuls do spadków. Póki co zmienność spada, a indeksy utrzymują się w rejonach ostatnich szczytów. Technicznie scenariusze dla indeksu NASDAQ zostają więc takie same. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większą wyprzedaż. Niemniej ostatnia nieudana próba wybicia szczytów, moze przemawiać za wyczekiwaną korektą spadkową

Indeks Nasdaq 22 lipca 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 22 lipca

Kalendarz makro 22 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here