Naga MarketsCena złota powyżej 2000$ za uncję, szaleńczy rajd metali szlachetnych
Poranny przegląd rynków

Tematem numer jeden w ostatnich dniach są wzrosty na rynku metali szlachetnych. Podczas wczorajszej sesji złoto ustanowiło kolejne historyczne rekordy, wybijając psychologiczną barierę 2000$ za uncję. Srebro również radziło sobie fenomenalnie, metal ten zyskał podczas wczorajszej sesji ponad 6%. Co dalej?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest nieznacznie powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara kontynuuje wzrosty
  • Na rynku metali szlachetnych obserwujemy kontynuację rajdu wzrostowego

Cena złota powyżej poziomu 2000$

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na rynku metali szlachetnych. Cena złota wybiła górą psychologiczną barierę 2000$ za uncję i jak na razie nie widać sygnałów mogących sugerować odwrócenie ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na interwał miesięczny, trend wzrostowy trwa w najlepsze. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest ruch w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego, czyli nawet poziomu 2155$.

Złoto ustanawia nowe rekordy
XAU/USD interwał miesięczny

Jeśli chodzi z kolei o aktualną sytuację pandemiczną, uległa ona wyraźnej poprawie w ostatnich kilku dniach. Niemniej jak widać po poniższym wykresie, słupek pokazujący liczbę zarażonych we wtorek wrócił do”normy”. Tak jak pisaliśmy w poprzednich analizach, chwilowe cofnięcie nie wróży jeszcze zmiany tendencji. Sytuacja wciąż jest poważna a do opanowania wirusa jeszcze daleka droga.

Liczb anowych zachorowań na koronawirusa
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 5 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiać na publikacji wskaźników PMI i ISM dla sektora usługowego. Podczas sesji europejskiej poznamy odczyty między innymi z Niemiec, czy Francji, z kolei po południu ze Stanów Zjednoczonych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here