Naga MarketsCena złota powyżej 2000$ za uncję, szaleńczy rajd metali szlachetnych
Poranny przegląd rynków

Tematem numer jeden w ostatnich dniach są wzrosty na rynku metali szlachetnych. Podczas wczorajszej sesji złoto ustanowiło kolejne historyczne rekordy, wybijając psychologiczną barierę 2000$ za uncję. Srebro również radziło sobie fenomenalnie, metal ten zyskał podczas wczorajszej sesji ponad 6%. Co dalej?

  • Kontrakt niemiecki indeks giełdowy DAX notowany jest nieznacznie powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia sesji
  • Kurs euro do dolara kontynuuje wzrosty
  • Na rynku metali szlachetnych obserwujemy kontynuację rajdu wzrostowego

Cena złota powyżej poziomu 2000$

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować dalsze wzrosty na rynku metali szlachetnych. Cena złota wybiła górą psychologiczną barierę 2000$ za uncję i jak na razie nie widać sygnałów mogących sugerować odwrócenie ruchu.

Patrząc na interwał miesięczny, trend wzrostowy trwa w najlepsze. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest ruch w kierunku mierzenia 127,2% Fibonacciego, czyli nawet poziomu 2155$.

Złoto ustanawia nowe rekordy
XAU/USD interwał miesięczny

Jeśli chodzi z kolei o aktualną sytuację pandemiczną, uległa ona wyraźnej poprawie w ostatnich kilku dniach. Niemniej jak widać po poniższym wykresie, słupek pokazujący liczbę zarażonych we wtorek wrócił do”normy”. Tak jak pisaliśmy w poprzednich analizach, chwilowe cofnięcie nie wróży jeszcze zmiany tendencji. Sytuacja wciąż jest poważna a do opanowania wirusa jeszcze daleka droga.

Liczb anowych zachorowań na koronawirusa
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 5 sierpnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy będą się skupiać na publikacji wskaźników PMI i ISM dla sektora usługowego. Podczas sesji europejskiej poznamy odczyty między innymi z Niemiec, czy Francji, z kolei po południu ze Stanów Zjednoczonych.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here