Naga MarketsPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wtorek przyniósł wyraźne ożywienie na rynku, a wszystko za sprawą ocieplenia stosunków na linii USA – Chiny. Wczoraj Departament Stanu USA ogłosił, że niektóre cła, które miały zostać wprowadzone 1 września, zostaną przesunięte na 15 grudnia. Ponadto cześć towarów zostanie całkowicie zwolniona z opłat celnych. Stany Zjednoczone mają kontynuować negocjacje handlowe z Chinami w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Reakcja rynku na te doniesienie nie powinna dziwić. Inwestorzy zwrócili się w stronę bardziej ryzykownych aktywów, korektę możemy natomiast obserwować na rynku metali szlachetnych, uważanych za bezpieczną przystań. Dow Jones zakończył wczorajszą sesję na +1,44%, a Nasdaq i S&P500 zyskały odpowiednio 1,95% i 1,48%. Czego spodziewać się w środę?


Czego spodziewać się podczas środowej sesji?

Wczoraj na rynku mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Indeksy w Europie zakończyły sesję na maksimach sesyjnych, a na rynku metali szlachetnych przewagę przejęli sprzedający. Jeśli chodzi o środę, przed nami bogaty kalendarz makro. Podczas sesji europejskiej poznamy sporo odczytów. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dane z Niemiec – PKB, godzina 8:00. Ponad to publikowany będzie wskaźnik inflacji CPI dla UK 0 godzina 10:30. Wskaźnik PKB dla całej strefy euro poznamy z kolei o godzinie 11:00. Jeśli chodzi o sesję amerykańską, należy zwrócić uwagę na godzinę 14:30 i 16:30.

kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: Investing.com

Cena złota ostro w dół

Cena złota tąpnęła podczas wczorajszej sesji ponad 50$. Niemniej początek dnia należał do kupujących, spadki pojawiły się po medialnych informacjach o ociepleniu stosunków amerykański – chińskich. Niemniej dynamiczna korekta zdołała dotrzeć tylko do dolnego ograniczenia układu 1:1, który zadziałał jako wsparcie. Dopóki strefa przy mierzeni 38,2% będzie broniona, obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero wybicie dołem mogłoby doprowadzić do ruchu w kierunku zniesienia 61,8% Fibo.

Wykres złota
Gold H4

Kurs euro EUR do dolara USD w konsolidacji

Kurs euro do dolara utknął w lokalnej konsolidacji. Rynek kilka razy próbował wybić zarówno górne, jak i dolne ograniczenie ruchu bocznego, który przybrał kształt trójkąta. O poranku wygląda na to, że sprzedający mają przewagę. Kurs utrzymuje się poniżej średniej SMA, która wczoraj stanowiła kluczowe wsparcie. Niewykluczony jest więc ruch w kierunku 1,1115. Z kolei oporem pozostaje strefa przy 1,1280.

Wykres EURUSD
EURUSD H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX poniżej kluczowego oporu

Dax rozpoczął sesję od spadków. We wtorek nastroje były niedźwiedzie do czasu … aż na rynek wypłynęły informacje o ociepleniu stosunków na linii USA – Chiny. Spowodowało to nagły skok indeksu o blisko 200 punktów! Tym samym cena po raz kolejny przetestowała kluczową strefę oporową przy 11 825 pkt. Jeśli pozytywne nastroje będą się utrzymywać, to po pokonaniu oporu, ruch w górę ma szansę przyspieszyć. Z kolei wsparciem pozostają ostatnie minima, które wypadają przy mierzeniu 50% z interwału D1 – okolice 11450 pkt.

Wykres Daxa
DAX H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here