Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami czwarta sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś kalendarz być może nie zawiera sporo odczytów makro, niemniej zmienność może się pojawić. Jeśli chodzi o funta, ponownie godzina 10:30 będzie kluczowa ważna. Poznamy wtedy dane o sprzedaży detalicznej w UK. Zazwyczaj kurs funta wyraźnie reaguje na te odczyty, dlatego należy mieć się na baczności. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, tutaj standardowo ważna będzie godzina 14:30, kiedy poznamy kilka odczytów makro, między innymi będzie to: wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii, oraz liczba zadeklarowanych bezrobotnych. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i rynku srebra


Cena srebra atakuje tegoroczne szczyty

Cena srebra kontynuuje wzrosty po wybiciu szczytów z końca czerwca przy 15,5$. Realizuje się więc scenariusz, o którym pisałem w ostatnich analizach tego surowca. Aktualnie testowane są tegoroczne maksima, jednak obecna dynamika nie wskazuje na korektę. Oczywiście ruch korekcyjny może się pojawić, niemniej bardzo prawdopodobny wydaje się dalszy rajd w górę. Stefa przy 16,15$ jest w tej chwili oporem, jednak po jej pokonaniu wzrosty mogą przybrać na sile.

  • wzrosty przyspieszają po wybiciu czerwcowych szczytów.
  • kluczowy opór przy 16,15$

Kurs srebra 18 lipca 2019

Indeksy w dół

Indeksy giełdowe rozpoczęły korektę spadkowa, na taki scenariusz wskazywałem we wczorajszym wpisie porannym. Scenariusze dla indeksu NASDAQ zostają więc takie same. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance, które może powstrzymywać większą wyprzedaż. Patrząc jednak na to, że w ostatnim czasie dynamika wzrostów bardzo spadła, istnieje ryzyko wybicia układu dołem. Wtedy też droga do większej korekty spadkowej zostanie otwarta. Kluczowym poziomem na dzisiejszą sesję jest 7816 pkt.

Kurs NASDAQ 18 lipca 2109

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX kontynuuje spadki po obronie poziomu 12400 pkt

Dax skutecznie bronił w ostatnim czasie strefy oporowej przy poziomie 12 400 pkt, co zgodnie z założeniami przełożyło się na dalsze spadki. Aktualnie testowana jest strefa wsparcia przy 12 200 pkt, skąd może (ale nie musi) wygenerować się korekta spadkowa. Docelowym poziomem dla ruchu w dół jest nawet okrągły 12 000 pkt. Idealnym scenariuszem byłoby podejście do lokalnych dołków przy 12 290 pkt, a następnie wykonanie kolejnego impulsu spadkowego.

Kurss DAX 18 lipca 2109

Kalendarz makro na czwartek 18 lipca

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here