Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Byki nie odpuszczają, DAX otworzy się luką wzrostową?Pomimo, że po ostatnich silnych wzrostach na rynku akcji przydałaby się korekta, tak na razie brakuje sygnałów spadkowych. Wczoraj główne indeksy giełdowe w USA zakończyły sesję na plusie, a rynek kontraktów terminowych na indeksy w Europie wskazuje na wyższe otwarcie dzisiejszego handlu. Czy ruch w górę będzie kontynuowany?

  • Korekta na rynku krypto, BTC spada do 18 tys. USD
  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję nad kreską, Dow Jones zyskał 0,35%, S&P500 zamknął się 0,28% wyżej, a Nasdaq, zakończył dzień wynikiem +0,5%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 50 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD ma problem z pokonaniem oporu przy 1,2150 USD

Rynkowe byki nie dają za wygraną

W ostatnim czasie na rynku akcji w USA niemal z dnia na dzień ustanawiane są kolejne rekordy. Podczas wczorajszej sesji Nasdaq, S&P500 i Russell znalazły się na najwyższych poziomach w historii. Pomimo, że zmienność nie jest duża, tak główny trend pozostaje wzrostowy i na razie ciężko jest szukać sygnałów spadkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze wysokie zamknięcie w USA prowadzi też do wzrostów na rynku kontraktów terminowych na indeksy w Europie, które mają otworzyć się dziś na plusie. Patrząc na niemiecki indeks giełdowy DAX, notowania utworzyły lokalne wsparcie przy poziomie 13180 pkt, po czym wróciły do wcześniej wybitego kanału wzrostowego. Aktualnie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 13440 pkt. W przypadku jej pokonania, ruch w górę może przybrać na sile.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 9 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 9 grudnia. Dziś o poranku poznamy dane o bilansie handlowym z Niemiec. Na kolejne odczyty będzie trzeba zaczekać do sesji amerykańskiej, gdzie najważniejszym wydarzeniem będzie decyzja BoC w sprawie stóp procentowych – godzina 16:00. Pół godziny później poznamy z kolei dane o zapach ropy naftowej z USA.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here