Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówNajważniejszym tematem tego weekendu było głosowanie w UK nad wypracowanym w tym tygodniu porozumieniem. Okazało się, że Brytyjska Izba Gmin odłożyła głosowanie ws. nowej umowy o warunkach Brexitu. Oznaczało to, że zgodnie z tzw. ustawą “Benna”, Boris Johnson jest zobowiązany do złożenia wniosku o przesunięcie terminu wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r. Jednak co zrobił premier? Zobaczmy jak wyglądają wykresy kursu funta do dolara GBPUSD i niemieckiego Daxa w poniedziałek o poranku.


Brexit zostanie przedłużony?

W Europie tematem numer jeden pozostaje Brexit. W weekend inwestorzy czekali na ważne głosowanie, które jednak zostało odłożone. Parlament przyjął wcześniej poprawkę złożoną przez posła Oliviera Lewina, która mówi o wstrzymaniu poparcia do czasu przyjęcia i wejścia w życie niezbędnych ustaw związanych z Brexitem. Po przyjęciu poprawki w życie z automatu weszła ustawa “Benna”, przez nią Boris został zobowiązany do złożenia wniosku o przedłużenie terminu Brexitu. Premier wywiązał się z zapisu i wysłał do Unii Europejskiej list z wnioskiem o opóźnienie terminu opuszczenia UE, ale go nie podpisał… Dodał też w liście, że opóźnianie terminu byłoby dużym błędem. Ponadto w trakcie obrad Izby Gmin na ulice Londynu wyszło blisko milion osób, które domagały się referendum nad wynegocjowanym porozumieniem. Temat Brexitu na pewno będzie więc wywoływał podwyższone emocje w najbliższych dniach, a kurs funta moze być podatny na każde nowe doniesienia. Warto także dodać, że Dominic Raab, minister spraw zagranicznych powiedział wczoraj, że “Rząd ma wystarczające poparcie w Izbie Gmin, by umowa z Unią Europejską o warunkach brexitu została przyjęta w kolejnym głosowaniu”. W jego opinie Brexit nastąpi do 31 października.

Kurs funta brytyjskiego do dolara GBPUSD

Kurs funta brytyjskiego GBPUSD zdołał w zeszłym tygodniu pokonać kilka ważnych oporów. Jeżeli obecna tendencja się utrzyma, kurs funta jest na dobrej drodze do ataku na opór przy 1,3160. Co prawda poziom jest odległy, niemniej biorąc pod uwagę ostatnią dynamikę wzrostów, możliwy. Jeśli chodzi o wsparcia, to wszystkie pokonane w ubiegłym tygodniu opory będą działać jako podpory dla kupujących. Najbliższym wsparciem jest strefa od której dziś odbija się kurs funta – okolice 1,2870.

WYkres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX w tendencji wzrostowej

Pomimo cofnięcia w ostatni dzień przed weekendem, niemiecki DAX ma za sobą udany tydzień. Kurs zdołał się zamknąć na najwyższych poziomach w tym roku. Patrząc na interwał D1 kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy poziomie 12 450 pkt. Niemniej wcześniej należy jeszcze zwrócić uwagę na  poziom 12 575 pkr, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. Oporem pozostaje strefa przy 12 860 pkt, do której testu zabrakło nieco ponad 20 punktów w ubiegłym tygodniu.

Wykres indeksu DAX
DAX interwał H1

Kalendarz makro na poniedziałek 21 października

kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here