Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówRozpoczyna się trzecia sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj sesja przebiegała raczej w pozytywnych nastrojach. Te popsuły się późnym wieczorem, kiedy poznaliśmy wyniki głosowania w brytyjskim parlamencie. Umowa wynegocjowana przez Borisa Johnsona została co prawda przyjęta, niemniej odrzucony został harmonogram Brexitu, co uniemożliwia opuszczenie UE w tym miesiącu, termin zostanie więc wydłużony. Kurs funta wraca poniżej 1,29 USD.


Kurs funta cofa po głosowaniu w parlamencie

Kluczowym momentem wczorajszej sesji były obrady nad umową Brexitową w brytyjskim parlamencie. Pierwsze głosowanie zostało wygrane przez Borisa Johnsona, za opowiedziało się 329 parlamentarzystów, a przeciw 299. Jednak w przypadku drugiego głosowania premier UK poniósł porażkę, przeciwko przyspieszonej legislacji Brexitu zagłosowało 322 parlamentarzystów, a za 308. Oznacza to, że ustalony termin na 31 października jest nierealny, a Johnson będzie musiał zwrócić się do Unii Europejskiej o jego wydłużenie. Dziś w kalendarzu brakuje ważnych danych, które mogłoby w znaczący sposób wpłynąć na rynek. Warto jednak zwrócić uwagę na godzinę 16:30 – zapasy ropy naftowej.

Kalendarz makro na środę 23 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę,. Źródło: Investing.com

Brexit: Goldman jest zdania, że kurs funta do dolara GBPUSD może osiągnąć poziom 1,35 USD

Kurs GBPUSD wraca poniżej 1,29 USD

Kurs funta brytyjskiego GBPUSD zdołał w ostatnich dniach wyjść powyżej poziomu 1,30 USD, jednak jak się okazało ruch był chwilowy. Po wczorajszych głosowaniach w parlamencie brytyjskim możemy obserwować nagły zwrot akcji. Co prawda biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty, obecny ruch w dół nie jest jeszcze “tragedią”, niemniej może wskazywać na chęć wykonania większej korekty spadkowej. Aktualnie kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance. Dopiero jego zanegowanie mogłoby otworzyć drogę do większych spadków.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX w tendencji wzrostowej

Można powiedzieć, że “wreszcie” niemiecki DAX zaczyna wykonywać większą korektę spadkową. Spadki obserwowaliśmy w godzinach wieczornych, były one spowodowane rozczarowaniem co do głosowań w brytyjskim parlamencie. Aktualnie indeks znajduje się na wysokości lipcowych szczytów, które stanowią wsparcie, niemniej w przypadku pogłębienia korekty należy wziąć pod uwagę dolne ograniczenie układu Overbalance, a więc największej korekty na ostatnim swingu wzrostowym. Dopiero zejście poniżej poziomu 12 575 pkt mogłoby zmienić krótkoterminową tendencję na spadkową. Oporem pozostaje strefa przy 12 860 pkt.

Wykres Daxa
DAX interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here