Naga MarketsPoniedziałkowa sesja minęła w tle polepszających się nastrojów na rynkach. To wywołało dalsze osłabienie dolara przy jednoczesnym umocnieniu funta po pozytywnych wiadomościach nt. negocjacji między Wielką Brytanią, a Unią Europejską. Boris Johnson i Ursula von der Leyen zamierzają kontynuować rozmowy ws. nowej umowy handlowej. Funt szterling jest najsilniejszą walutą o poranku w gronie G8 zyskując 0,10%.

  • Notowania funta kontynuują wzrost. GBP w obliczu sporej zmienności
  • Bitcoin spada we wtorek pozostając powyżej 19 tys. dolarów o poranku
  • Kontrakty terminowe na S&P500 straciły w poniedziałek ponad 0,40%  
  • Kurs EUR/USD w okolicach 1,2140, a cena ropy WTI poniżej 47 dolarów

Kurs funta zyskuje w obliczu poprawy nastrojów

Brytyjska waluta pozostaje pod silnym wpływem decyzji politycznych. Za lepsze nastroje odpowiadały doniesienia sugerujące, że Boris Johnson i Ursula von der Leyen zamierzają kontynuować rozmowy ws. nowej umowy handlowej, dzięki której udałoby się uniknąć hard Brexitu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie rynek liczy też na to, że w tym tygodniu uda się przyjąć pakiet fiskalny w USA – w poniedziałek w Kongresie został przedstawiony ponadpartyjny projekt zakładający wydatki rzędu 908 mld USD.

Tymczasem kurs euro pozostaje na szczytach, a zeszłotygodniowe posiedzenie EBC pokazało, że decydenci nie widzą problemów z nazbyt mocną wspólną walutą na rynkach. Być może dopiero za jakiś czas słabość dolara stanie się punktem do wspólnej dyskusji przedstawicieli banków centralnych.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 15 grudnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek 15 grudnia. W nocy pojawił się protokół z posiedzenia RBA i poznaliśmy poziom chińskiej produkcji przemysłowej, której odczyt był zgodny z oczekiwaniami. W Wielkiej Brytanii miał miejsce nieznaczny wzrost wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a stopa bezrobocia w październiku wzrosła do 4,9%. O 10:00 zostanie opublikowana inflacja konsumencka z Polski. Popołudniu warto zwrócić uwagę na odczyt sprzedaży przemysłowej z Kanady o 14:30.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Autor poleca również:


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here