Naga Markets



jezus z rioPierwsza sesja w tygodniu nie zapowiada się zbyt emocjonująco. Japońskie dane dotyczące sprzedaży detalicznej były zgodne z oczekiwaniami. Dziś czeka nas jedynie porcja drugorzędnych danych z USA – warto pamiętać, że wskutek różnicy w datach zmiany czasu na zimowy w tym tygodniu publikacje ze Stanów będą odbywać się o 13:30 zamiast 14:30. W Brazylii wybory wygrał kandydat „spoza układu”. Osłabienie na chińskich rynkach może jeszcze potrwać.

Nowy prezydent Brazylii

W Brazylii miały miejsce wybory prezydenckie, w których wygrał kandydat pozapartyjny. Jair Bolsonaro uzyskał 55,5% głosów i pokonał bezpośrednio oponenta z Partii Pracy. Nowy prezydent obiecał przejście w nową erę porządku i rozwoju. Zamierza powstrzymać korupcję oraz konszachty rządowe.

Te artykuły również Cię zainteresują




Wynik wyborów nie jest zaskoczeniem. Haddad został wystawiony jako kandydat Partii Pracy, z której pochodził poprzedni przywódca kraju, skazany za korupcję Silva. Zniechęcenie do partii rządzącej sięgnęło w Brazylii zenitu. W ciągu 15 lat jej rządów kraj ucierpiał z powodu najsilniejszej recesji oraz fali przestępstw i korupcji. O Haddadzie mówiło się, że jest marionetką uwięzionego Silvy. W więzieniu został nawet zarejestrowany jako prawnik byłego prezydenta, aby mógł się z nim bezproblemowo widywać.

We wrześniu Bolsonaro przeżył próbę zamachu na jego życie. Kampanię prowadził głównie z domu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Obiecał zlikwidować deficyt budżetowy kraju oraz nawiązywać współpracę gospodarczą z większą liczbą krajów, nie tylko należących do bloku Mercosur. Na pierwszym miejscu stawia reformę emerytalną oraz uproszczenie i zredukowanie podatków.

wykres pkb brazylii
Brazylijska gospodarka w ostatnich latach ledwo sobie radzi

Dobre otwarcie chińskich rynków szybko zaprzepaszczone

Wydawało się, że chińska giełda rozpocznie tydzień na zielono. Indeks Hang Seng otworzył się z luką wzrostową na poziomie 1%. Sytuacja ta nie potrwała jednak długo. Przez moment doszło już nawet do spadków, ale po przerwie na lunch mamy znów do czynienia ze wzrostami oscylującymi w okolicach 0,15-0,20%.

wykres hang seng 29.10.2018
Po wzrostach na Hang Seng nie widać już prawie śladu

Mark Mobius z Mobius Capital Markets uważa, że chiński rynek akcji może osłabić się jeszcze bardziej. Juan może stać się jeszcze słabszy w stosunku do dolara i okrągła granica 7,00 na USDCNY nie jest bezpieczna.

Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało nałożenie antydumpingowego podatku na niektóre chemikalia importowane z USA, Arabii Saudyjskiej, Tajlandii i Malezji. Wejdzie on w życie od 30 października. Stopa podatku będzie się różnić w zależności od towaru, od 10,1% aż do 97,1%.

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 29 października

kalendarz makroekonomiczny 29.10.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here