Naga MarketsDziś w nocy miało miejsce spotkanie Banku Japonii. Stopy procentowe oraz polityka monetarna pozostały bez zmian. Poza tym w Australii przemawiała Luci Ellis z Banku Australii. Poza tym dzisiejsza sesja będzie spokojna pod znakiem danych makroekonomicznych. Rano poznamy dane dotyczące inflacji w strefie euro, ale raczej nie ma co się spodziewać dużej reakcji, traderzy zrobili swoje już wczoraj.

Bank Japonii pozostawił stopy procentowe na poziomie -0,1%. Nadal będzie również skupował aktywa w mniej więcej takim samym tempie – około 80 bln JPY rocznie. Z opublikowanego raportu wynika, że gospodarka Japonii rozwija się w umiarkowanym tempie. Zmniejszają się po raz kolejny prognozy dotyczące inflacji, która z czasem ma osiągnąć 2%. Jak na razie CPI porusza się w zasięgu 0,5-1,0%.

W sumie nie dowiedzieliśmy się nic nowego. Tak samo uznały rynki, USDJPY poruszył się zaledwie o kilka pipsów. Być może więcej dowiemy się z konferencji prasowej prezesa Banku Japonii. Ma się ona odbyć niebawem. Retoryka Kurody podczas ostatnich wystąpień jest niezmienna, więc prawdopodobnie nie zaskoczy rynków.

Bank Japonii znów zmniejszył oczekiwania inflacyjne

RBA o infrastrukturze

Luci Ellis z Banku Australii miała przemówienie, podczas którego mówiła o infrastrukturze. Uważa ona, że inwestycje w tym zakresie przyniosą wymierne korzyści również dla innych gałęzi gospodarki. Australia zyskuje dzięki większym zapasom przedsiębiorstwa, a produktywność rośnie właśnie dzięki inwestycjom w infrastrukturę.

Wiele korzyści jest ciężkich do zmierzenia, ale najbardziej oczywiste wydają się być nowe firmy eksportowe powstałe dzięki budowie lub powiększeniu lotnisk, wyższa produktywność firm logistycznych dzięki krótszemu postojowi w korkach, a także niższe wydatki na zdrowie w związku z mniejszą liczbą wypadków drogowych. To na tych korzyściach skupia się RBA, a nie na czystym wsparciu wzrostu PKB kraju.

AUDUSD nie reaguje zbytnio na słowa Ellis. Cena mocno wczoraj spadła, ale jest to efekt silnego umocnienia dolara amerykańskiego. Obecnie oscyluje w okolicach 0,7410.

AUDUSD nie reaguje na słowa członkini RBA

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 15 czerwca

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraztokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here