Naga MarketsKuroda, Bank Japonii. Źródło: Bloomberg

Najważniejszymi wydarzeniami sesji azjatyckiej była decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Japonii (BoJ) oraz najnowsze odczyty nowozelandzkiego PKB za drugi kwartał bieżącego roku. Bank of Japan poinformował tuż przed godziną 01:00 naszego czasu, że zdecydował się utrzymać dotychczasową politykę pieniężną bez większych zmian.


Posiedzenie BoJ przechodzi przez rynek bez echa?

W oświadczeniu, które pojawiło się zaraz pop posiedzeniu można było przeczytać, że Bank Japonii pozostawia stopy na niezmienionym poziomie (depozytowa wynosi -0,1%) oraz planuje skup JGB (japońskich obligacji rządowych) na poziomie zbliżonym do obecnych (roczna pula to około 80 bilionów jenów).

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie głosowania BoJ zadecydował jedynie o wprowadzeniu narzędzi kontrolnych w zakresie krzywej rentowności papierów dłużnych stosunkiem głosów 8-1. Przeciwko opowiedział się jedynie Kataoka twierdzący, że będzie to niewystarczające do osiągnięcia celów inflacyjnych w okolicach dwóch kolejnych lat fiskalnych.

USD/JPY, która zyskiwała po posiedzeniu FOMC łącznie 150 pipsów, w trakcie środowej sesji nie wykazuje większego zainteresowania danymi makroekonomicznymi. Co prawda popularny ninja chwilowo pogłębiał wczorajsze maksima, jednak porusza się w wąskim kanale zmienności o zakresie około 40 pipsów:

USD/JPY M5

Po godzinie 08:30 rozpoczyna się jeszcze konferencja prasowa z udziałem Haruhiko Kurody. Prezes BoJ ma jednak w zwyczaju powtarzać to co wszyscy już wiedzą. W efekcie analitycy nie spodziewają się wyraźniejszej reakcji rynkowej.

Nowozelandzkie PKB w górę, z godnie z oczekiwaniami analityków

Zgodnie z danymi dotyczącymi PKB Nowej Zelandii, dynamika wskaźnika plasowała się na 0,8% kw/kw (tak jak zakładali ekonomiści). Jest to rezultat lepszy w stosunku do Q1 2017 (0,5%, zrewidowano do 0,6%). Wskaźnik dynamiki rocznej natomiast pokrył się z wcześniejszą publikacją.

Źródło: Statistics New Zealand

Podobnie jak na jenie, na dolarze nowozelandzkim nie obserwowano silniejszej zmienności. Wszyscy czekają bowiem na rozstrzygnięcie wyborów parlamentarnych, które będą miały miejsce 23 września. Po godzinie 08:00 naszego czasu pojawiły się najnowsze sondaże przedwyborcze, zgodnie z którymi Nacjonaliści utrzymują przewagę nad znajdującymi się w opozycji laburzystami (45.8% vs 37.3%).

NZD/USD M5

Informacja pozwoliła NZD/USD odbić od dzisiejszych minimów pokrywających się z dołkami rozrysowanymi po FOMC. W szerszej perspektywie widzimy, że środowa sesja identyfikowała istotny opór na poziomie 0.7400. Obecny re-test niższej figury może być okazją do odbicia w tym kierunku.

Spokojny kalendarz po środowych emocjach – przygotowanie do sesji 21 września 2017

Po wieczornych emocjach, które zapewniło podsumowanie posiedzenia FOMC i sporej zmienności na USD (dolar z najsłabszej waluty dnia stał się najmocniejszą), czwartkowy kalendarz jest już o wiele spokojniejszy. Spojrzymy w niego tak naprawdę jedynie o godzinie 14:30, gdy FED z Filadelfii opublikuje swój popularny wskaźnik przemysłowy, a BLS podzieli się informacjami o jobless claims.

Źródło: pl.investing.com

O tej samej godzinie Statistics Canada opublikuje również informacje odnośnie sprzedaży hurtowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here