Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. W nocy poznaliśmy dane z Japonii. BoJ nie zdecydował się na zmianę poziomu stóp procentowych i ma zamiar utrzymywać je przez dłuższy czas, przynajmniej do wiosny 2020 roku. Pełny raport Banku Japonii można przeczytać na oficjalnej stronie www. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na USD/JPY, EUR/USD, AUD/USD, EUR/USD oraz indeksie DAX i Nasdaq.


USD/JPY po decyzji Banku Japonii

Kurs dolara do jedna wyraźnie rósł podczas wczorajszej sesji. W nocy poznaliśmy decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, które pozostały na niezmienionym poziomie. Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej po wykresie, który od kilku dni “zastygł” w miejscu. Niemniej wydaje się, że istnieje szansa na wybicie wyższych poziomów na USD/JPY.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara do jena

Na niższym interwale czasowym można zauważyć, że pomimo odbicia od strefy oporowej, kurs reaguje na dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1. Dopóki cena znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Kurs dolara do jena

AUD/USD utrzymuje się przy minimach

We wczorajszym wpisie wspominałem o gorszych danych z Australii i wyraźnej presji podażowej na parze AUD/USD. Sytuacja pozostaje bez zmian. Możliwa obniżka stóp procentowych przez RBA będzie ciążyć i jak widać kurs dolara australijskiego nie ma siły podnieść się z dna. Jednak pomimo tego, należy pamiętać, że znajdujemy się na kluczowym wsparciu. Jego wybicie powinno doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Z drugiej strony, pojawienie się tutaj sygnałów popytowych, może dać sygnał do odbicia. Sytuacja makro ekonomiczna nie jest dobra dla longów i przemawia bardziej za szortami, jednak rynek nie zawsze jest “logiczny” i trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze.

Kurs dolara australijskiego

NASDAQ – kolejne historyczne szczyty

Amerykański indeks giełdowy Nasdaq nie ma dość. Ponownie znajdujemy się najwyżej w historii. Hossa trwa już piąty miesiąc. Od początku roku nie było żadnej większej korekty. Wcale nie musi się ona pojawić. Ostatnie wybite szczyty powinny stanowić wsparcie. Niżej znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance, i dopóki nie zostanie ono wybite – obowiązuje trend wzrostowy.

nasdaq

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara najniżej w tym roku

Kurs euro do dolara znalazł się wczoraj na najniższych poziomach w tym roku. Aktualnie obowiązuje scenariusz spadkowy. Kluczowym poziomem jest 1,1180, dopiero jego wybicie górą może doprowadzić do większej korekty wzrostowej.

Kurs euro do dolara

 

Niemiecki DAX z szansą na korektę?

Niemiecki Dax odbił idealnie od wskazywanego wczoraj wsparcia. Pomimo tego, że większa korekta byłaby czymś zdrowym, przed wykonaniem dalszego ruchu w górę, to cały czas każde, nawet mniejsze zejście w dół jest wykorzystywane przez kupujących. Cena dotarła do strefy oporowej z szerokiego interwału czasowego, jednak nie jest to 100% sygnał do większej korekty. Równie dobrze rynek może pokonać opór i wzrosty mogą przyspieszyć. Z taką sytuacją mieliśmy ostatnio do czynienia na ropie WTI.

DAX

Jeżeli chodzi o intraday, to wsparcie wynika z dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Dopiero pokonanie poziomu 12280, otworzyłoby drogę do większej korekty spadkowej.

Indeks DAX

Kalendarz makro na 25 kwietnia

Podczas sesji europejskiej brakuje odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynek walutowy. W późniejszych godzinach można zwrócić uwagę jedynie na godzinę 14:30, kiedy będą publikowane dane z USA odnośnie zamówień środków trwałych.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here