Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPrzed nami kolejna ciekawa sesja handlowa. O ile sesja europejska nie powinna obfitować w większą zmienność, tak na godziny popołudniowe przewidzianych jest sporo odczytów makroekonomicznych z USA. Większe ruchy z pewnością pojawią się więc na dolarze amerykańskim, indeksy giełdowe również mogą być podatne na publikację wskaźników ze Stanów Zjednoczonych. Na jakie odczyty makro Traderzy będą zwracać uwagę w środę? Zapraszamy na poranny przegląd.


Kurs euro do dolara przed danymi z USA

W poniedziałek większą zmienność zapewniły kolejne doniesienia w sprawie negocjacji handlowych pomiędzy USA, a Chinami. Wczoraj nie pojawiły się żadne nowe rewelacje, przez co indeksy w europie konsolidowały w rejonach poprzedniego zamknięcia, giełdy w USA zamknęły się na nieznacznym plusie. Niemniej dziś rynki będą zdominowane przez szereg publikacji makroekonomicznych z USA. Pierwsze odczyty poznamy o godzinie 14:30. Kolejne ważniejsze dane są przewidziane na godzinę 15:45, 16:00 i 16:30.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Opublikowane dziś wskaźniki powinny przełożyć się na większą zmienność na kursie euro do dolara. W ostatnim czasie para walutowa odbiła się od oporu przy 1,1100, co sprowadziło notowania niemal 100 pipsów w dół. Aktualnie strefa przy 1,10 USD pozostaje kluczowym wsparciem. Ewentualne wybicie poniżej moze doprowadzić do przyspieszenia spadków i ruchu w kierunku kolejnego okrągłego poziomu 1,0900.

Zobacz także: Kurs funta w dół po najnowszym sondażu wyborczym w Wielkiej Brytanii

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na środę 27 listopada

Podczas dzisiejszej sesji większa zmienność powinna się pojawić dopiero podczas sesji amerykańskiej. W godzinach porannych nie poznamy powiem żadnych ważniejszych danych makroekonomicznych. Kluczowa powinna być publikacja PKB ze Stanów Zjednoczonych – godzina 14:30. Ponadto o tej samej porze poznamy wielkość zamówień środków trwałych, również z USA. Kolejne warte uwagi publikacje to Indeks Chicago PMI  (15:45) oraz indeks podpisanych umów kupna domów (16:00). Dodatkowo o 16:30 opublikowany zostanie raport Departamentu Energii odnośnie zapasów ropy naftowej. Jak widać, na dziś zaplanowanych jest sporo publikacji wskaźników makroekonomicznych, co powinno prowadzić do większych ruchów na rynku.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here