Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Bitcoin wraca do wzrostów, kurs powyżej 18500$. Koniec korekty na rynku krypto?W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji w Europie i dalsze wzrosty w USA. Niemniej zmienność była bardzo niska, a uwaga inwestorów skupiła się na rynku kryptowalut. Głowna krytpowaluta – Bitcoin zbliżyła się do historycznych szczytów, jednak ostatecznie nie zostały one osiągnięte, po czym doszło do dynamicznego tąpnięcia. Podwyższona zmienność na BTC utrzymuje się, po weekendzie widać, że notowania wracają do wzrostów.

  • Bitcoin wraca do wzrostów, ATH w zasięgu?
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 70 pkt niżej
  • Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty, poziom 1,20 USD w zasięgu

Bitcoin zakończył korektę?

O ile na rynku akcji w ostatnich dniach obserwujemy konsolidację, tak na kryptowalutach dzieje się sporo. W ubiegłym tygodniu doszło do dynamicznego cofnięcie na Bitocinie, jednak aktualnie niemal cały ruch spadkowy został wymazany.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania BTCUSD wyhamowały spadki w rejonach poziomu 17 tys. dolarów, o którym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Odbicie się ceny w tym miejscu świadczy o zakończeniu korekty i o możliwości wygenerowania kolejnej fali wzrostowej. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, istnieje szasną na atak historycznych szczytów. Z kolei aby myśleć o spadkach Bitcoin musiałby wspominane wsparcie przy 17 tys. USD.

Wykres Bitcoina
Bitcoin interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 30 listopada 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 30 listopada. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na główne rynki. Niemniej warto zauważyć, że o godzinie 11:00 przemawiać będzie prezes EBC. Dziś będzie miało także miejsce spotkanie Eurogrupy. Z kolei po południu warto zwrócić uwagę na godzinę 16:00, kiedy poznamy indeks Chicago PMI z USA oraz indeks podpisanych umów kupna domów.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here