Naga MarketsAnaliza rynków finansowychŚrodowa sesja minęła w tle rosnącego apetytu na ryzyko na rynkach. To wywołało dalsze osłabienie dolara przy jednoczesnej aprecjacji euro i funta pomimo obaw związanych z Brexitem. S&P 500 wspiął się ponownie na historyczne szczyty, a Bitcoin przebił psychologiczną barierę oporu 20 000 USD. Funt szterling jest najsilniejszą walutą o poranku w gronie G8 zyskując 0,40%. Stawkę zamyka dolar amerykański, który spada czwartą sesję z rzędu.

  • GBP w obliczu sporej zmienności. Notowania funta kontynuują wzrost
  • Bitcoin wzrasta w czwartek pozostając powyżej 22 tys. dolarów o poranku
  • Kontrakty terminowe na S&P500 wzrosły w środę na historyczne maksima  
  • Kurs EUR/USD w okolicach 1,2230, a cena ropy WTI powyżej 48 dolarów

Kurs euro i funta na dwuletnich maksimach

Wczoraj pojawiły się doniesienia o intensyfikacji prac nad pakietem fiskalnym w Kongresie, co zwiększa prawdopodobieństwo jego przyjęcia jeszcze w tym tygodniu. Spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi wezwała czołowych polityków do rozmów, a lider republikańskiej większości w Senacie dał do zrozumienia, że Kongresmeni nie wyjadą z Waszyngtonu na świąteczną przerwę bez porozumienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt kontynuuje aprecjacje w reakcji na doniesienia, jakoby strony miały być bliskie wypracowania porozumienia ws. umowy handlowej. Optymistycznie na ten temat wypowiedział się też premier Irlandii, choć w dalszym ciągu brakuje konkretów, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia hard Brexitu.

Tymczasem kurs euro kontynuuje wzrost względem dolara wykorzystując falę kolejnego risk-on po informacjach zwiększających prawdopodobieństwo przyjęcia pakietu fiskalnego przez Kongres w nadchodzących dniach, a także dzięki niezłym szacunkom grudniowych PMI z Europy.

Pewnym zagrożeniem dla wspólnej może być retoryka Europejskiego Banku Centralnego odnośnie siły euro, ale w ostatnich tygodniach decydenci byli bierni, więc trudno ocenić kiedy i czy w ogóle zareagują.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 17 grudnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 17 grudnia. W nocy przedstawiono dane dotyczące rynku pracy w Australii. Nieco lepszy odczyt niż oczekiwano sprawił, iż stopa bezrobocia spadła do poziomu 6,8%. O 9,30 poznamy decyzję SNB w sprawie stóp procentowych w Szwajcarii, a o 13:00 tę samą decyzję podejmie Bank Anglii. O 11:00 opublikowany zostanie wskaźnik CPI ze strefy euro.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here