Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePomimo, że ostatnio mówiło się dużo o negocjacjach handlowych pomiędzy USA, a Chinami, to wiadomości z Wielkiej Brytanii przykuwają teraz największą uwagę inwestorów. Czy dojdzie do umowy pomiędzy UK, a Unią Europejską? Odpowiedz na to pytanie poznamy w najbliższym czasie, ponieważ strony zapowiedziały, że draft takiej umowy zostanie podpisany jeszcze przed szczytem UE. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na GBPUSD, EURUSD i niemieckim Daxie w środowy poranek.


  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję wzrostami, NASDAQ zyskał 1,2%, SP500 1%, zaś Dow Jones 0,9%
  • Rynek akcji w Azji nieznacznie pod kreską
  • Niemiecki DAX najwyżej w 2019 roku
  • Kurs euro do dolara EURUSD przetestuje odbija od 1,10 USD?
  • Turcja odrzuciła prośbę USA o zawieszenie broni w Syrii
  • Bank centralny Korei Południowej zgodnie z oczekiwaniami obniżył główną stopę o 25pb

Brexit Deal jeszcze przed szczytem UE?

Wczoraj w drugiej połowie sesji przed godziną 16:30 na rynek wypłynęły pozytywne informacje z Wielkiej Brytanii odnośnie prowadzonych negocjacji z UE. Według doniesień Bloomberga strony mają podpisać draft umowy porozumienia jeszcze przed szczytem Unii Europejskiej, który rozpoczyna się w czwartek. Wszystko wskazuje więc na to, że widmo “no deal Brexitu” coraz bardziej się oddala, a prawdopodobieństwo porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską rośnie. Podpisanie takiego porozumienia może ponownie wywołać wzrosty na GBP.

Kurs funta do dolara GBPUSD wybija kolejne opory. Wczorajszy wystrzał doprowadził do kolejnego skoku na 100 pipsów, tym samym notowania dotarły do strefy oprzy 1,2750, niemniej na razie nie widać sygnałów podażowych. W przypadku kolejnych pozytywnych doniesień z Wielkiej Brytanii, ruch wzrostowy może być kontynuowany.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1

DAX najwyżej w 2019 roku!

Wczoraj niemiecki indeks DAX zachował się zgodnie ze scenariuszem, rynek wyszedł na najwyższe poziomy w 2019 roku. Pozytywne nastroje utrzymywały się już od rana, natomiast ruch w górę przyspieszył w momencie podania informacji o drafcie umowy Brexitowej, tym samym indeksy w Europie zaczęły mocno zyskiwać. Aktualnie obserwujemy nieznaczne cofnięcie, niemniej to dalsze wzrosty są scenariuszem bazowym, trend jest wzrostowy. Najbliższym wsparciem jest pokonana wczoraj strefa przy 12 480 pkt, natomiast opór wypada dopiero przy 12 860 pkt, gdzie znajduje się mierzeni 78,6% całej fali spadkowej z interwału W1.

Wykres DAXa
DAX interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD odbija od 1,10 USD

Wczoraj zmienność na kursie euro do dolara zwiększyła się tuż przed godziną 16:30. Początek sesji był negatywny, niemniej po dobrych informacjach w sprawie Brexitu kurs odbiła na wysokości wsparcia przy 1,10 USD. O takim scenariuszu pisaliśmy we wczorajszej porannej analizie, rynek zachował się bardzo technicznie. Aktualnie na EURUSD możliwy jest ruch w kierunku oporu przy 1,1060, z kolei strefa przy 1,10 pozostaje kluczowym wsparciem.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1

Kalendarz makro na środę 16 października

Kalendarz makroekonomiczny
kalendarz na środę , źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here