Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczoraj inwestorzy poznali decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Rynek nie był zaskoczony obniżką o 25 punktów bazowych, był to najbardziej prawdopodobny scenariusz, jakiego oczekiwali inwestorzy. Stąd też ruchy na rynku były raczej niskie, jeśli chodzi o tę rangę wydarzenia. Ponadto podczas sesji azjatyckiej swoją decyzję podjął Bank Japonii. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Boj pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. W czwartek inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności, czego możemy spodziewać się po dzisiejszej sesji?


Rynek po decyzji Fed i BoJ

Wczoraj wieczorem Fed zdecydował się na cięcie stóp procentowych o 25 punktów bazowych (zgodnie z oczekiwaniami). Mediana nie wskazuje na dalsze ruchy ze strony banku, niemniej część członków rozważa jeszcze jedno cięcie w tym roku. W szeregach Rezerwy Federalnej widać jednak poróżnienie, co przełożyło się na jastrzębią reakcję na rynkach. Podczas konferencji prezes banku podkreślił, że sytuacja gospodarcza USA jest dobra. Powell dodał także, że możliwe jest wprowadzenie kolejnego programu skupu aktywów w szybszym, niż oczekiwano terminie. Ruchy na rynkach były jednak umiarkowane, widać było że inwestorzy czekali na bardziej precyzyjne informacje. Brak kolejnych obniżek może być przeszkodą w dalszych wzrostach na indeksach giełdowych. Natomiast na rynku walutowym widać było umocnienie dolara po decyzji Fed. Z kolei BoJ nie zdradził żadnych szczegółów co do luzowania polityki monetarnej.

Na parze walutowej USDJPY mogliśmy wczoraj wieczorem obserwować wzrosty, które zostały jednak zniwelowane w godzinach nocnych. Aktualnie wsparciem powinno być dolne ograniczenie układu H1, jego pokonanie może doprowadzić do zmiany tendencji na spadkową.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał H1

Przed nami jeszcze SNB i BoE

Dzisiejsza sesja na rynku zapowiada się dość ciekawie, kalendarz jest przepełniony danymi makro. Najważniejsze dziś będą jednak dwa posiedzenia banków centralnych. Podczas sesji europejskiej o godzinie 9:30 decyzję podejmie Szwajcarski Bank Narodowy, a o 13:00 odbędzie się posiedzenie Banku Anglii. W obu przypadkach rynek jest nastawiony na pozostawienie stóp procentowych na niezmienionym poziomie, dlatego każde zaskoczenie powinno doprowadzić do dużej zmienności. W przypadku Wielkiej Brytanii rynek nie spodziewa się zmiany polityki ze strony BoES, cały czas dominującym tematem jest tutaj Brexit i wydaje się, że dopóki UK nie opuści bloku, bank będzie się wstrzymywał ze zmianami. Z kolei szczególnie duże ruchy mogą się pojawić na franku, gdzie większość inwestorów co prawda oczekuje pozostawienie stóp na tym samym poziomie, jednak na rynku mówi się też o możliwości cięcia o 25 punktów bazowych. Niemniej w ostatnim czasie kurs franka odbił się z kilkumiesięcznych maksimów, co może dać pewne pole manewru SNB. Dzisiejsza sesja na pewno powinna być ciekawa.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz makro na czwartek 19 września

Kalendarz makro na czwartek
Kalendarz na czwartek , źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here