Naga MarketsKurs dolara do jena USDJPY po decyzji BoJ ws. stóp procentowychPodczas sesji azjatyckiej poznaliśmy decyzję banku Japonii w sprawie stóp procentowych. BoJ pozostawił je na niezmienionym poziomie, podobnie jak inne banki centralne w ostatnim czasie. Sprawdźmy jak kształtuje się kurs dolara do jena, oraz czego oczekiwać po dzisiejszej sesji. Przed nami ciekawy dzień, w kalendarz marko znajduje się sporo ważnych odczytów, w tym także decyzja kolejnego banku centralnego – BoE.


Kurs dolara do jena po decyzji Banku Japonii

O godzinie 4:00 Bank Japonii zdecydował, że sotpy procentowe pozostaną na dotychczasowym pzoiomie, wynoszącym -0,1%. Z racji przewidywalnej decyzji, zmienność na kursie jena utrzymywała się na standardowym poziomie.

  • BoJ utrzymuje stopę proc. na poziomie -0,1%
  • Stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie lub niższym tak długo jak będzie to konieczne
  • Gospodarka Japonii rozwija się w umiarkowanym tempie
  • BOJ utrzymał docelowy cel zakupu aktywów na poziomie 80 mln jenów
Decyzja banku Japonii
Źródło: investing.com

Patrząc technicznie na wykres USDJPY, kurs od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji z niewielkim nachyleniem ku górze. SPoglądając na interwał D1 można zauważyć szeroką formację oRGR, która zachęca do dalszych wzrostów. Aktualnie notowania znajdują się powyżej strefy oporowej przy mierzeniu 61,7%, dlatego też z bazowym scenariuszem powinien być ruch w kierunku kolejnego współczynnika Fibonacciego – 78,6%.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał D1

Zobacz także: Funt z silnym sygnałem sprzedaży? Rosną pozycje krótkie i szansa na obniżkę stóp przez BoE

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 18 grudnia

Podczas czwartkowej sesji zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie. Jest to na pewno ważny dzień dla funta brytyjskiego, na którym w ostatnich dniach możemy obserwować naprawde spore ruchy. Oprócz ważnych danych o godzinie 10:30 (sprzedaż detaliczna), dziś poznamy także decyzję Banku Anglii – 13:00. Co prawda rynek nie spodziewa się tutaj zmian, oczekuje się, że stopy pozostaną na niezmienionym poziomie. Niemniej inwestorzy z pewnością będą szukać w protokole z posiedzenia MPC wskazówek co do dalszej polityki banku. Jeśli chodzi natomiast o sesję amerykańską, tradysyjnie o godzinie 14:30 i 16:00 publikwoane będa odczyty ze Stanów Zjednoczonych.

Kalendarz z danymi makro
Kalendarz na czwartek: źródło: investing.com

Zobacz także: Akcje Apple z perspektywą spadków o blisko 50%, kurs z celem na 150$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here